1+1 ev dekorasyonu ornekleri 4
DekorOne.com > Ev Dekorasyon >

1+1 Ev Dekorasyon Örnekleri

Çoğumuz küçük bir evin kötü olacağını ve dekore etmenin çok zor olduğunu düşünürüz. Ama günümüzde bu düşünce yanlış kalmaktadır. Çünkü küçük evlere de uyum sağlayacak çeşitte mobilyalar bulunmaktadır. Günümüzde küçük ev dekorasyonu da, büyük ev kadar kolaydır ve hatta minimal çizgilerden hoşlananlar için daha güzel sonuçlar çıkar. Sadece biraz daha düşünüp evimize ve zevklerimize en uygun olacak mobilyalar tercih etmeliyiz. Bunun için de dikkat etmemiz gereken birkaç nokta var;

1) Mutfak: Her küçük ev sahibinin olduğu gibi büyük ihtimalle sizin de evle ilgili en büyük sorununuz mutfak küçüklüğü. Bu küçüklükten kurtulmanız ve ferah ortam oluşturmanız için önerebileceğimiz mutfak türü amerikan mutfaklarıdır. Bu sayede hem duvarlar sizi daha boğmamış olur, hem de ekstra olarak masa almanıza gerek kalmaz. Masa derdinden tezgahın etrafına koyulan birkaç bistro sandalye ile kurtulabilirsiniz.

2) Salon: Küçük salonunuzun yapıtaşları L koltuklardır. Bu koltukların bazalı ve açılıp 2 kişilik yatak olanlarından kullanılırsa, hem modern bir görüntü elde edip hem de ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Tv üniteleri ve mobilyalarınızda önem vermeniz gereken bir diğer şey ise mobilyalarınızın büyüklüğüdür. Eğer büyük mobilyalar seçerseniz, ne kadar az mobilya olursa olsun eviniz olduğundan çok daha küçük ve boğuk gözükecektir. Bu yüzden küçük mobilyalar tecih ederseniz, daha fazla mobilya alma ihtimaliniz de artar ve evinizi küçültmemiş olursunuz. Salonlarınızda değişik aksesuarlar kullanıp evinizin havasını değiştirmek istediğinizde aynaları tercih etmenizi öneririz. Çünkü büyük ve çok ayna kullanılırsa ev çok daha ferah görünecektir ve bu, çok uygulanan ve doğru bir fikirdir. Eğer tablo ve biblo tarzı aksesuarlar kullanmak isterseniz küçük ve salonunuzun renklerinde olanları tecih ederseniz, renk bütünlüğü oluşur ve renk kesintileri oluşup evin küçük gözükmesini engellemiş olursunuz.

3) Yatak Odası: Küçük yatak odanız varsa, büyük dolaplar kullanmanızı önermiyoruz. Eğer büyük dolaplar ihtiyaçlarınızdan dolayı mecburiyet konumuna gelmişse, dolaplarınızın renklerinin açık renk olmasının yanında dolabın ön yüzünün tamamı ayna olursa odanızın daha ferah görünmesi sağlanır. Yatağınızda da aynı şey geçerlidir, küçük yatak seçilirse odanızı boğması engellenir. Büyük seçildiği durumlarda yatak örtüsü rengini açık renklerde tercih edebilirsiniz.

4) Renkler: Küçük evlerde en dikkat edilmesi gereken şey duvarların, zeminlerin ve mobilyalarınızın renkleridir. Bu renklerin hepsinin biribirine uygun olup, birbirini kesmemesi gerekir. Bunun yanı sıra bu renklerin hepsi açık renkler tercih edilirse geniş görünümü kazanmış olursunuz ve renk bütünlüğü de sağlanır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir