15 giyinme odasi dekorasyon ornekleri 5
DekorOne.com > Ev Dekorasyon >

15 Giyinme Odası Dekorasyonu Örnekleri

Çoğunlukla kadınların ilgi alanına hitap eden marka elbiseler, kıyafetler son zamanlarda erkek müşterilerini de göz hapsine almakta ve erkekler için çeşitlerini çoğaltmaktadır. Erkeklerin yanı sıra çocuk modası da hızla gelişmektedir. Hal böyle olunca dolaplar ağzına kadar dolu hatta o güzelim kıyafetler sıkış tepiş bazı yerlere yerleştirilmektedir. Ancak bunun önüne geçilebiliyor. Son zamanlarda artan istek üzerine insanlar kendilerine özel giyinme odası istemektedir. Bunun nedeni rahatlamak, eşyaların özellikle özel giysilerin buruş buruş dolabın bir köşesine sıkıştırılmasını istememekten kaynaklanabilir.

Giyinme Odası Nedir?

Giyinme odasının yararları elbette sadece kıyafetler için özel bir alan yaratmak değil ki bu neden bile başlı başına yeter. Giyinme odaları sayesinde yatak odaları koca koca dolaplardan arınıp ferahlıyor. Çocukların oyun alanı genişleyip çalışma masanıza daha fazla yer kalıyor. Ayrıca giyinme odaları size tertip ve düzen sağlıyor. Ne, nerede hemen biliyorsunuz, şık takımlar, abiyeler, çocuğunuzun pembe tül elbisesini hemen bulabiliyorsunuz.

Giyinme Odası Dekorasyonu Nasıl Olmalı?

Tabi ki giyinme odası kurulurken akıllardan bindir tane soru geçiyor. Hangi dolap nerede olacak? Giyinme odası nasıl dekore edilir?  Tüm sorularınızın cevabını bu yazıda bulabilirsiniz.

  • Öncelikle giyinme odası güzel bir şekilde hava alan bir odaya sahip olmalı. Bunun nedeni küflenme gibi problemlerin oluşmasını engellemek.
  • Ayrıca elbiseler kişiye göre ayrı ayrı dolaplarda düzenlenmeli ki buna küçük kardeşler de dahil. Bu durum, karmaşayı önler.
  • Kıyafetler öncelik sırasına göre yerleştirilmelidir. Bu sayede sabahları işe giderken dolapları alt üst etmek zorunda kalmazsınız veya üniformaları bulduktan sonra arkanızda darmadağınık bir dolap bırakmamış olursunuz.
  • Kıyafetleri türlerine göre ayırın gerekirse çeşit çeşit renkli kutulara çoraplarınızı, renkli minnoş terliklerinizi atmaya kıyamadığınız bebeğinizin ilk patiklerini koyabilirsiniz. Böylece çorapların eşini arama, eskiyi yad etme sorununuz ortadan kalkar.
  • Giyinme odanızda mutlaka büyük bir boy aynası olmalıdır. Ayna kendinizi görme imkanı verir. İsteğe göre makyaj masanızı el verdiği ölçüde giyinme odanıza koyabilirsiniz. Böylece giyeceğiniz kıyafetlere göre makyajınız hazır olur.
  • Giyinme odanıza ayakkabılarınızı da getirerek evin girişlerinde bulunan kötü koku yayan ayakkabılıkları hayatınızdan çıkarmış olursunuz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir