2018 koridor aynasi ve hali modelleri 6
DekorOne.com > Ev Dekorasyon > Giriş-Koridor Dekorasyon >

2018 Koridor Aynası ve Halı Modelleri

Ev dekorasyonunda renk uyumu ve mobilya uyumu en çok dikkat etmeniz gereken noktaların başında gelmektedir. Salonun renk uyumu ve mobilyası ile kesinlikle evin diğer bölgeleri de aynı uyum içerisinde olmalıdır. Aksi taktirde evde gezdiğinizde mutfaktan salona geçerken sanki farklı ortamlara gitmiş gibi hissedeceksiniz. Aslında farklı renklerde dekore edebilirsiniz fakat geçişleri iyi ayarlamanız gereklidir. Salonda ağırlıklı sarı renk tonu kullandıysanız koridorda turuncu renklerine kayarak mutfakta kırmızı renk tonunu kullanabilirsiniz. Aslında burada geçiş yaparak insanların gözüne uyum sağlamasına yardımcı olmuş olursunuz.

2018 Koridor Dekorasyonu

Koridor dekorasyonu bir evin en zor dekore edileceği alanların başında gelmektedir. Alanın küçük olması ve aynı zamanda koyabileceğiniz mobilyaların kısıtlı olmasından ötürü kesinlikle çok zorlu bir süreç olacaktır sizin için. Elbette koridor dekorasyonu yaparken halılar, duvar aynaları, tablolar veya duvar süsleri gibi ayrıntılar ile koridor dekorasyonu yapabilirsiniz. En dikkat etmeniz gereken nokta koridor duvar rengi olacaktır. Koridorlarda pencere gibi gün ışığını alacak araçlar olmadığından kesinlikle koridorların renkleri açık renk tonlarında olmalıdır. Koridorlar genelde ince ve uzun olmasından ötürü ışıklandırması da bir hayli zor olacağından açık renk tonları kullanmanızı öneririz.

2018 Koridor Halı Modelleri

Teknolojinin gelişmesi ile çok çeşitli halı modelleri ortaya çıkmaktadır. Öncelikle evinizin genel dekorasyonu göz önünde bulundurularak koridor halısı tercih etmelisiniz. Eğer genel olarak klasik bir dekorasyon izleyeceksiniz kesinlikle koridor halılarını da klasik tercih etmenizi öneririz. Aslında burada sizlere halı çeşitlerinden bahsetmeyi daha doğru buluyoruz. Fabrika çıkışlı normal halı tercih etmenizi kesinlikle önermiyoruz. Teknolojinin gelişmesiyle dekorasyona özgün özel dekoratif halılar tercih edebilirsiniz. İstediğiniz ölçü ve renklerde aynı zamanda istediğiniz şekilde halı tercihleri yapabilirsiniz. Fiyat olarak fabrika halıları ile arasında çok büyük farklarda bulunmamaktadır.

2018 Koridor Ayna Modelleri

Koridor aynalarında genellikle yapılan en büyük hatalar büyük aynalar kullanmaktır. İnsanlar büyük aynalar önünden geçerken kendilerini çok rahatsız hissederler. Koridor boyunca koyabileceğiniz küçük aynalar tercih etmeye çalışınız. Bu aynalardan kastım küçüklü büyüklü kalp şeklinde aynalar ile duvarları çok güzel dekore edebilirsiniz. Elbette sadece kalp şeklinde değil çiçekler, yıldız veya kare gibi çok çeşitli ayna modelleri bulunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir