2019 Salon Dekorasyonu 5
DekorOne.com > Ev Dekorasyon > Salon Dekorasyon >

2019 Salon Dekorasyonu

Salonlarımızda çok fazla zaman geçiriyoruz, bu yüzden salonlarımızın güzel görünmesinin yanı sıra kullanışlı ve rahat olması da fazlasıyla önemli.  Zamanın geçip 2019 yılının yaklaşmasıyla da salon dekorasyonu için birçok çeşit ve model tasarlanıyor. Salonlarınızı dizayn ederken dikkat etmeniz gereken unsurlar vardır. Biz de bu yazıda sizlere hem dikkat etmeniz gerekenleri hem de kendi dekor önerilerimizi sunacağız.

Öncelikle salon dekoru yaparken salonunuzun büyük mü küçük mü olduğuna ve salonda hangi mobilyalara ihtiyacınız olduğuna karar vermelisiniz. Çünkü salon gibi büyük bir alanı dekore etmeden önce ne istediğinizi bilmeniz oldukça önemlidir.

Küçük salonlar için dekorasyon yaparken beyaz ve krem rengi gibi açık renklerden yararlanıp olabildiğince az ve küçük mobilyalar kullanmalısınız. Bunun yanında aynalar kullanarak da küçük oyunlarla salonları büyütebilirsiniz. Bu sayede salonunuz olduğundan çok daha büyük ve ferah gözükecek. Büyük salonlarınızı dekore ederken ise bu kadar düşünmenize gerek kalmayacak, istediğiniz kadar mobilyayı aşırıya kaçmadan ve uyum içerisinde salonlarınıza yerleştirebilirsiniz. Büyük salonlarda kırmızı ve mor hatta siyah gibi koyu renkleri rahatlıkla kullanabilirsiniz. Renk konusunda sadece aşırılığa kaçmamaya ve uyuma dikkat etmeniz yeterli olacaktır.

Rustik Salon Dekorasyonu

Son zamanların en popüler salonlarından olan rustik salonlar 2019 yılında da kendisinden fazlasıyla bahsettirecek. Rustik salon tasarımı hem değişik tarzıyla hem de modernliğiyle fazlasıyla ön plana çıkıyor. Zamanla doğal yaşamın ön plana çıkması ile popüler olan rustik salon mobilyalarını da hemen hemen her yerde görmeniz mümkün. Böylelikle seçim yaparken fazlasıyla seçeneğiniz olacak. Rustik salon dekorasyonu yaparken olmazsa olmaz olan şeylerden biri ahşap kullanımıdır. Ahşabın verdiği otantik hava ile salonlarınız rustik görünüme daha yaklaşır. Rustik dekorasyon için tüm mobilyaların ağaç görünümlü olması fikri ise oldukça yanlıştır. Rustik salon dekorasyonu yaparken kitaplık, sehpa gibi küçük mobilyalarda ahşap kullanırken, koltuk takımlarınızın sadece ayaklarının ahşap olması bile rustik görünümü sağlar. Bir diğer yanlış ise rustik görünümün sadece ahşap ile yapıldığının sanılmasıdır. Rustik görünümlü evler, bir diğer deyişle köy görünüşlü evler çoğunlukla ahşap kullanımı ile oluşturulsa da eskitilmiş, otantik mobilyalar kullanılarak da oluşturulabilir. Ayrıca sanıldığının aksine rustik görünüm oluşturmak pahalı mobilyalarla değil hatta ucuz ve kaliteli mobilyalarla sağlanır.

Modern Salon Dekorasyonu

Modern salon diye tabir ettiğimiz, son zamanlarda kullanılan genelde gri, siyah, beyaz ve kırmızı gibi renklerin, metal ögelerin kullanıldığı salonları dekore etmek 2019 yılının yaklaşmasıyla oldukça kolay bir hal alıyor. Zamanla teknolojinin de ilerlemesiyle çeşitli dekorasyon ürünleri tasarlanıyor. Modern salon tasarımı yaparken dikkat etmeniz gereken ilk şey duvarlarınız olacaktır. Sıradan ve sade duvarlar modern görüntü oluşturmanıza engel olur. Sadelik sevenler için bile en azından duvarlara yerleştirebileceğiniz ledler sayesinde modern görüntü oluşumuna yardımcı olabilirsiniz. Bunun yanında yeni çıkan renkli, geometrik şekiller barındıran duvarları kullanabilirsiniz.

Modern salon dekoru oluştururken dikkat etmeniz gereken bir diğer unsur ise karmaşıklıktan kaçmaya çalışmanız olacaktır. Modern görünüm oluştururken olabildiğince sade ama çağa uygun parçalar seçmelisiniz. Bu dekorda size yardımcı olacak şeyler ise elbette ki dekor ürünleri olacaktır. Basit ve sade duvar üzerine yerleştirilen rengarenk kitaplıklar, tablolar ve aynalar duvarlarınızı süslerken, kullanacağınız metalik tonlardaki avizeler modern görünüm oluşumuna yardımcı olacaktır. Oturma grubu ile uyumlu olacak saat, abajur ve biblolar da uyuma ve modern görüntüye yardımcı olacak, salonunuz istediğiniz havaya bürünecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir