Bütçe Dostu Oturma Odası Fikirleri
DekorOne.com > Dekorasyon Fikirleri >

2019 Yılının Trend Dekorasyon Fikirleri ve Önerileri

Evler, ofisler, cafeler ve bize ait daha birçok alanı dekore ederken hepimizde tatlı bir telaş ve heyecan ortaya çıkar. Gelin bu telaş ve heyecanınızı en modern dekorasyon fikirleri ile birleştirelim. Dekorasyon yaparken sizlere oldukça yardımı dokunacak ipuçları ve dekor yeteneğinizi ortaya çıkaracak ilham kaynakları topladık.

Duvarları Renklendirerek Başlayın!

Dekorasyonunuz da henüz hiçbir adım atmamışsanız işe duvarlardan başlayabilirsiniz. İlk önce dekore edeceğiniz odanın tasarımını genel hatlarıyla kafanızda oturtmalısınız. Avangart mı, klasik mi, doğal mı yoksa modern mi? Kendi tarzınızı belirlemelisiniz. Bu tarzı yansıtacak ilk adım da duvarlar olacaktır.

  • Daha klasik zevkleri benimsiyorsanız duvarlarınız rengarenk olmayacak demektir. Krem, kahverengi ve sarı gibi renklerin tonları tam da sizin zevkinize uyacak renkler olacaktır. Ancak duvarlarınızı renklendirirken 2 3 çeşit tondaki renkten daha fazla renk sayısı kullanmanız zevkinize uymayabilir.
  • Avangart yapıdaki ürünler ve mekanlar hoşunuza gidiyorsa, aslında sanıldığının aksine sizin işiniz daha kolay olacaktır. Sarı, turuncu, mor, yeşil gibi renklerin en ilginç tonlarını ve duvar kağıtlarının en ilginç olanlarını kendi zevkinize göre birleştirdiğinizde doğru duvarları elde edeceğiniz şüphesiz!
  • Doğal bir mekan oluşturduğunuzda herkesin bildiği gibi duvarları taş duvar veya ahşap duvar yapmanız tam bir tasarım tamamlayıcısı olur.
  • Modern görünümleri benimseyenlerdenseniz işiniz oldukça kolay. Birçok fikir ve örnekten yardım alabilirsiniz. Pembe, beyaz, gri ve siyah gibi modern renk tercihleri size oldukça uyacak.

Mobilya Seçimi Nasıl Olmalı?

Dekorasyonda duvar ve zemin seçiminin ardından sırada büyük bir bölüm olan mobilya seçimi vardır. Koltuk takımları, yatak odası takımları, kitaplıklar, masalar, dolaplar ve daha birçoğu…  Duvar için renk ve desen seçimindeki aynı düşünce tarzını mobilya seçiminde de kullanmalısınız. Kendi belirlediğiniz tarza uygun mobilya seçimi sizin için oldukça önemli. Bütün bir tarzı oluşturmanız dekorasyonunuzun tamamlanmasında büyük bir etken oluşturacak. Sadece mobilyaların hangi tarza ait olduğunu belirleyip, ardından sizin renk skalanıza uygun renkteki mobilyaları seçmelisiniz. Dikkat! Dekore edeceğiniz odanın büyüklüğüne uygun büyüklükteki mobilya seçimi, doğru dekorasyon için oldukça önemli.

Dekorasyon Aksesuarları

Dekorasyon hemen hemen bitmiş gibi görünüyor olabilir. Ama küçük detayların ne kadar tamamlayıcı bir görevde olduğunu unutmamalısınız! Aynalar, tablolar, saatler, vazolar ve bitkiler… Bu küçük detaylar dekore ettiğiniz alanın tam ve bütün görünmesinde fazlasıyla etkili. Bu alan çok eşya bulunmayan bir antre olsa bile… Örneğin küçük aynalardan oluşan setler antrelerin boş görünümünü ortadan kaldıracak ve oldukça modern bir görüntü oluşturacak.

Bu modern ve şık görüntüdeki dekorasyon önerilerimizi daha iyi anlamak adına aşağıdaki dekorasyon fotoğraflarını inceleyerek, kendi zevkinize uygun dekorasyonu yapabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir