2+1 ev dekorasyonu ornekleri ve fikirleri 8
DekorOne.com > Dekorasyon Fikirleri >

2+1 Ev Dekorasyon Örnekleri ve Fikirleri

Türkiye’nin neredeyse yarısından fazlası 2+1 evlerde yaşamaktadır. Küçük bir aileye göre ideal olduğu gibi, tek kişi için büyük, büyük bir aileye göre ise küçük sayılan bu evleri ihtiyaçlarımız doğrultusunda dekor etmek en doğru karar olacaktır. Evlerimiz bize göre büyük olsa bile hiçbir zaman evlerimizi yanlış dekor seçimleri ile boğup küçük gözükmesine neden olmamalıyız. Bu yazımızda 2+1 evlerimiz için dekor örneklerinden bahsedeceğiz.85

Bir Ayna İle Büyük Odalar!

Evet bu fikir günümüzde birçok insan tarafından kullanılmaya başladı ama hiçbir zaman sıradan olmayacak bir fikir. Çünkü salonlarınıza ve yatak odalarınıza koyacağınız büyük boydan, hatta duvarları kapsayacak şekildeki aynalar asla evinize kötü bir görünüm kazandırmayacaktır. Aksine ayna daha modern bir görüntü kazandıracak ve odanızın neredeyse olduğundan 2 kat daha büyük gözükmesini sağlayacaktır.

Duvarlarınızı Tablolarla Doldurun

Duvarlarınıza asacağınız tablolar evinize daha hoş bir görünüm kazandıracaktır. Ama bunu yaparken çok dikkat etmelisiniz. Tablolarla güzelliğe ulaşabilecekken kötü bir dekora da imza atabilirsiniz. Eğer tabloları asmak istediğiniz oda küçük ise duvarın rengine yakın tablolar seçmelisiniz, bunu yaparken de tabloları sıralı bir şekilde koyarsanız tabloların renklerinin birbirine uyumuna da dikkat etmelisiniz, bu sayede renk bütünlüğü bozulmayacak ve tatlı bir renk geçişi odanıza hakim olacaktır. Odanız büyük olduğunda da tablolarının birbiri ile uyumuna dikkat etmelisiniz, odayı boğup küçük göstermesi çok sorun olmasa da değişik ve çarpıcı renkler kullanıldığında gözleri yorup kötü bir görüntü bırakabilir.

3 Boyutlu Ev Eşyaları

Bu fikir de günümüz de giderek artış göstermektedir. Bazı evler de yerini almaya başladı bile. Siz de yenilikçi ve modern eşyalardan hoşlanıyorsanız 3 boyutlu bu eşyalar tam size göre. 3 boyutlu eşyalardan en popüler olup doğru ve kolay dekor edilebilecek olanları banyo ve mutfaklarımız için olanlar. Özellikle 3 boyutlu zemin kaplamalar mutfak ve banyolarınız için ideal. Deniz görüntüsünden dağ manzarasına, şehir manzarasından mağara gibi görünen kaplamalara kadar her zevke hitap edecek birçok çeşit bulunmakta. Üstelik 3 boyutlu zemin kaplamaların görüntüsü dışında bir diğer güzel yanı daha var. O da 3 boyutlu olmasından ötürü bulunduğu yeri aynı aynalar gibi çok daha büyük göstermesi. 3 boyut görüntüsü duvar ve zemin kaplamada olanlarının yanı sıra halılarda, mutfak tezgahlarında, masalarda ve daha birçok yerde uygulanabiliyor. Geriye ise bizim zevk ve ihtiyaçlarımız doğrultusunda seçim yapmamız kalıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir