3 Boyutlu Duvar Kagitlari 4
DekorOne.com > Dekorasyon Fikirleri >

3 Boyutlu Duvar Kağıtları

Bulunduğumuz mekanlara görsel lezzet katmak amacıyla duvar kağıtları kullanmak oldukça doğru bir fikir olacaktır. Duvarların bu görseli, duvar sanatı da diyebileceğimiz değişik şekillerde çalışmalarla da oluşturulabilir. Siyah, beyaz gibi tekdüze renklerden oluşabilen bu duvar kağıtları rengarenk de olabilmektedir. Son yıllarda klasik beyaz duvarların dekoratif olarak kötü durduğuna inanmaya ve değişik renkler kullanmaya başladık. Renkler kullanılarak oluşturulabilen duvar kağıtlarının yanı sıra 3d duvar kağıtları da dizayn açısından oldukça rehavet görmektedir.  Bu duvar kağıtlarını, hiç çekinmeden yatak odası, çocuk odası, salon, oturma odası ve hatta iş yerleri, oteller gibi mekanlarda da kullanabilirsiniz.

Duvar kağıtları her ne kadar önemli değil gibi gözükse de, bir duvar kağıdı odanızı dekor açısından düzeltebilir veya bozabilir. Çünkü duvar kağıtları aslında bulundukları odanın arka planlarıdır. 3D duvar kağıtları ise bulunduğunuz odaya bir boyut daha ekleyecek ve neredeyse hiç dekoratif unsur kullanmanıza gerek kalmadan odanızın dekorunu tamamlayıp, enerjili, hareketli bir görünüm kazandıracaktır.

Tasarımcıların artması ile değişik tasarım yapımı da artış gösteriyor. Bu sayede modern görüntünün hat safhalara ulaşacağı çeşitli 3 boyutlu duvar kağıtları arasında rahatlıkla kendimize uygun olanı bulabiliyoruz. Güzel dekor oluşturabilmek adına kullandığımız bu duvar kağıtları aynı zamanda ucuz seçenekleri ile de ekonomik sayılabilir. Ama elbette ki duvar kağıdı seçerken, fiyat açısından bakmaktansa kalite açısından bakmak yararınıza olacaktır. Bu sayede kısa sürede kullanılmaz hale gelebilen duvar kağıtlarınızı yenilemek durumunda kalmazsınız.

Değişik geometrik şekil ve desen ile oluşturulan 3d duvar kağıtlarının yanı sıra bazı özel şirketlerde, size ait olan resim ve fotoğraflar ile duvar kağıdı yapımı da bulunmaktadır. Bu sayede ev için kendinize özel  tasarım bir duvar kağıdı kullanmış olabilirsiniz. Bu göz alıcı tasarımlarla evinizin şık, modern ve lüks görünümüne kendinizi hazırlayın.

Doğa Manzaralı 3 Boyutlu Duvar Kağıtları

3D duvar kağıtları arasında en çok tercih edilen model olan doğa manzaralı duvar kağıtlarında birçok çeşit ve model bulunmaktadır.  Deniz, orman, gökyüzü gibi değişik manzara duvar kağıtları bunlara birer örnek olacaktır. Bu duvar kağıtları ile odanızda otururken adeta dışarıda herhangi bir yerdeymişsiniz gibi hissedeceksiniz. Bazen deniz kenarında denizi izliyor, bazen uzanıp gökyüzüne bakıyor bazen de ormanda bir yürüyüşe çıkıyor gibi hissedebilirsiniz.

3D Duvar Kağıtları Kullanılırken Nelere Dikkat Edilmeli?

  • Duvar kağıdı seçiminde en önemli etken ucuz olması değil, kaliteli olmasıdır. Bu sayede hem temizlik açısından hem de 3 boyutun gerçek görünümü açısından daha kullanışlı olur.
  • Seçeceğiniz 3d duvar kağıtlarının açık renklerde olması ise evinizin daha havadar ve geniş gözükmesini sağlayacaktır.
  • Eğer duvar kağıdı yaptıracağınız oda fazla eşya barındırıyorsa, daha karmaşık desenler yerine sakin ve basit tasarımlar seçebilirsiniz. Bu sayede ince ama çarpıcı duvarlar oluşturmuş olursunuz.
  • Şayet odanızın dekoru henüz tamamlanmamışsa ve parlak, renkli 3D duvar kağıtları kullanmak istiyorsanız odadaki mobilyalarınızı sade ve yumuşak renklerden seçmenizi tavsiye ediyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir