3+1 ev dekorasyon fikirleri ve onerileri 8
DekorOne.com > Dekorasyon Fikirleri >

3+1 Ev Dekorasyon Fikirleri ve Önerileri

Bu yazımızda sizlerle 3+1 ev dekorasyon önerilerimizden bahsedeceğiz. Evlerimizi dekore ederken dikkat etmemiz gereken birçok şey bulunmaktadır. Bunları sizlere ufak ama hoş detaylarla birleştirerek anlatacağız.

Renkli Duvar Kağıtları

Günümüzde duvar kağıtları çeşitleri oldukça fazlalaşmıştır. Bunların içinden mobilyalarımızın rengine uygun renklilerinden seçebiliriz. Duvar kağıtlarının renginde dikkat etmemiz gereken bir diğer şey ise koyu renkteki duvar kağıtlarının evi boğuk ve küçük gözükmesine neden olması, açık renklerin ise daha geniş gözükmesini sağlamasıdır.

Ahşap Mobilyalar

Artık eskiden moda olan ahşap mobilyalar tekrar gün yüzüne çıkıyor. Ama odanın her yerinde kullanımı eskide kaldı. Beyaz gibi açık renklerin hakim olduğu odalarınıza ahşap mobilyalarla modern bir görünüm kazandırabilirsiniz.Örneğin, büyük kahverengi ahşap bir kitaplık… Böylece tamamen açık renklerin hakim olduğu tekdüze bir görüntüden kurtulmuş olursunuz.

Işıklandırmalar

Işıklandırmalarla odalarınıza büyüleyici bir görünüm kazandırabilirsiniz. Bu ışıklandırmalar kesinlikle odanın her yerine koyulan büyül abajurlar olarak algılanmamalıdır, bu odayı küçük gösterdiği gibi göz yorucu da olur.Tabiki bu abajur kullanmamalısınız demek değildir. Abajur kullanılabilir ama bir odada birden fazla abajur göz yorucu ve tekdüze bir görünüme neden olur. Tavanlarınıza monteleyebileceğiniz ledleri birçok yerde rahatça bulabilirsiniz. Bu sayede küçük detaylarla evinize hoş ve modern bir görünüm kazandırırsınız.

Kaliteli Ve Küçük Dokunuşlar

Renkli tablolar, çeşit çeşit biblolar, yeşilliği ile ışıldayan bitkiler, parlayan avizeler, yumuşak ve rahat yastıklar, etrafa küçük alevler saçıp romantik ortam oluşturan mumlar… Birçoğumuza bunlar önemsiz, küçük detaylar gibi görünebilir. Ama aslında önemsenmesi gereken detaylardır. Her birimiz büyük mobilyaları keyfimize göre doğru bir şekilde seçebiliriz ama asıl vurgumuz bu küçük ayrıntılarla ortaya çıkmaktadır. Bunun için evimize uygun şekilde renklerine ve ihtiyaçlarımıza dikkat ederek bu dekor eşyalarından kullanmalıyız. Rengin yanında bir diğer dikkat etmemiz gereken şey ise aşırılığa kaçmadan küçük dokunuşlarda bulunmaktır. Böylece berrak ve asil bir dekor yapmış oluruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir