Klasik Mutfak Dekorasyon Önerileri
DekorOne.com > Ev Dekorasyon > Mutfak Dekorasyon >

8 Farklı Model Mutfak Dekorasyon Fikirleri

Mutfak Dekorasyonu 2019

Mutfak dekorasyonu fikirleri arıyor ve en son tasarım dergilerine bakmaktan yorulmuş iseniz en doğru adrestesiniz. Büyük bir tadilat için vaktiniz varsa ve kolay ama oldukça şık mutfak dekorları oluşturmak istiyorsanız aşağıdaki 2019 dekorasyon ipuçlarından yararlanabilirsiniz.

Mutfak Duvar Dekorasyonu

Duvar dekorasyonu mutfak dekorunda oldukça önemlidir. Mutfak duvarlarınıza baktığınızda kirli ve sıkıcı tek renkli duvar mı görüyorsunuz veya meyve temalı karmaşık eski moda bir duvar kağıdı mı? Eğer bu sorulara cevabınız evet ise duvar dekorasyonunuzu yenilemenin vakti gelmiş demektir.

Mutfak dekorunuzda, duvarları güncellemeniz büyük bir görsel etki oluşturacaktır. İşe, mutfağınıza uygun renkleri belirleyerek başlayabilirsiniz. Duvarları renklendirmek, dekorasyonun en hızlı ve aynı zamanda en ucuz yoludur. Eğer karmaşık ve desenli mobilyalarınız varsa duvarları tek bir renk yapabilirken, sade mobilyalarınız varsa rengarenk, desenli duvar kağıtları tercih edebilirsiniz. Tercihinizi tek renk duvarlardan yana kullanıyorsanız, canlı renkleri nötr renklerle kombinleyerek ortamın boğulmasını engelleyebilirsiniz.

Mutfak Dolabı Modelleri

Mutfak dolaplarında yine, dikkat etmeniz gereken şey duvarlar ile zeminle olan renk uyumudur. Renk uyumunun ardından da, birçok insanın mustarip olduğu dolap yetersizliği söz konusu olmaktadır. Bu gibi durumlarda genişletilebilir mutfak dolapları kullanmak oldukça doğru bir fikir olacaktır. Bu dolaplar artan miktarda depolama sağlamasıyla tüm eşyalarınızı alacaktır. Genellikle dolaplarda, arka tarafa ulaşmak zordur ve arka taraftan bir şey alınacağında tüm tabak çanak yerlere dökülür. Bu dolapların tasarımında, bu durum da düşünülmüş ve bir çözüm bulunmuş. Dönen sistemiyle artık teknik olarak hiçbir gereç dolabın arkasında kalmamış oluyor ve arkadaki eşyaları alırken öndekileri devirmeniz engellenmiş oluyor.

Doğru Mutfak Masası Seçimi

2019’un gelmesiyle çeşitli renklerde, desenlerde ve yapılarda mutfak masaları tasarlandı. Sizler de bu mutfak masası çeşitleri arasından sizler için en uygun olanını seçmeye çalışıyorsunuz. Sizlere bu konuda dikkat etmeniz gereken birkaç tüyo vereceğiz. Öncelikle küçük mutfak-büyük masa ve büyük mutfak-küçük masa ikililerinden sakının. Böylece zaten küçük olan mutfaklarınızı büyük masalarla boğmamış ve büyük mutfaklarınıza oyuncak görünümündeki küçük masalar yerleştirmemiş olursunuz. Küçük mutfaklar için bir diğer yöntem ise mutfak köşe takımları kullanmaktır. Köşe takımları alandan tasarruf sağlarken aynı zamanda şık görünümüyle de dekorunuzu güzelleştirecek.

Mutfak dekorasyonunda daha birçok ipucu için aşağıdaki fotoğrafları inceleyerek dekorasyon örneklerine ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir