acik mutfak salon nasil dosenir 2
DekorOne.com > Ev Dekorasyon > Mutfak Dekorasyon >

Açık Mutfak-Salon Nasıl Döşenir?

Son yıllarda birçok kişi tarafından tercih edilen açık mutfaklı evler özellikle evlerin giderek küçülmesi ve insanların yaşam alanlarını daha verimli kullanmak istemesi sonucunda artış göstermektedir. Amerikan mutfak olarak da adlandırılan açık mutfaklar güzel dekore edildikleri zaman salonun da havasını değiştirerek oldukça modern bir görünüm kazandırmaktadır. Açık mutfak-salon dekorasyonu için öneriler isteyenler yazımızın devamını okuyarak bu konuda fikir sahibi olabilirler.

Açık Mutfak Dekorasyonu

Mutfakların tasarımlarını genellikle evlerin şekilleri belirlemektedir. Mutfak için ayrılan bölüme göre şekillenen mutfaklar özellikle Amerikan mutfak kullanılan evlerde evin şıklığının önemli bir parçasını oluşturmaktadır. Mutfak için ayrılan bölümün uygun olması halinde açık mutfaklarda mutfak ve salon arasını bir bar masası veya mutfak tezgahının devamını  kullanarak ayırmak hem yemek masası işlevi sayesinde kullanışlı olması hem de göze hitap etmesi bakımından faydalı olacaktır.

Açık mutfaklar dekore edilirken en çok dikkat edilmesi gereken husus salondaki eşyalarla uyum içinde olmasıdır. Bu sebeple açık mutfak-salon dekorasyonu birlikte yapılmalıdır. Böylece hem kullanılan renkler hem de düzen bakımından daha uyumlu bir açık mutfak tasarlamanız mümkün olabilir. Mutfak ve salon için aynı renklerin kullanılması çok gerekli değildir fakat biri oldukça açık renklerden oluşuyorken diğerinin koyu renklerin hakimiyeti altında olması hem dikkat dağıtacak hem de uyumsuz bir görüntü oluşturacaktır. Dekorasyonda aydınlatmanın önemi oldukça büyüktür. Bu yüzden bu iki yaşam alanında farklı aydınlatma sistemlerinin kullanılması farklı alanlar olduklarının hissedilmesine sebep olabilir.

Açık Mutfak-Salon Dekorasyonu Yapılırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Davlumbaz gibi koku giderici teknolojik aletlerin de yıllar içinde gelişim göstermesi sonucu, günümüzde kullanılan açık mutfakların sayısı oldukça artmıştır. Bu durum açık mutfak-salon dekorasyonu nasıl yapılır? sorusunu gündeme getirmektedir. Açık mutfak-salon dekorasyonu yaparken ilk dikkat edilmesi gereken unsur kullanılacak renkler ve mutfak dolaplarıdır. Klasik ahşap çizgilerin yoğunlukta olduğu bir mutfak dolabı seçmeniz halinde salonun da benzer bir karakter taşıması evinizin daha uyum içinde olmasını sağlayacaktır. Ayrıca kullanabileceğiniz çeşitli aksesuarlar ve duvar rafları kullanılarak oluşturacağınız etnik hava da salonunuza oldukça şık bir görünüm kazandıracaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir