antre dekorasyonu icin mucize fikirler 5
DekorOne.com > Ev Dekorasyon > Giriş-Koridor Dekorasyon >

Antre Dekorasyonu İçin Mucize Fikirler

Antreler eve ilk girildiğinde biz ve misafirlerimizi karşılayan alanlardır. Evin karakteri hakkında ipuçları verebilme özelliğine sahip antrelerin uygun şekilde düzenlenmesi ve yeterince depolama alanı bulundurması ev sahiplerinin dışarı çıkarken veya eve girdiklerinde kullanmak isteyecekleri eşyaları bulundurabilmesi açısından önemlidir. Genellikle ayakkabılık, portmanto, dresuar, ayna gibi eşyalar kullanılan antreleri kişiselleştirmek ve daha kullanışlı hale getirmek için önerdiğimiz antre dekorasyon fikirleri hakkında bilgi sahibi olmak için yazımızın devamında okuyabilirsiniz.

Antreler Nasıl Dekore Edilmelidir?

Evimizin giriş bölümü ve odalara açılan koridoru içeren antreler aslında evin en çok kullanılan alanlarından biridir. Bu yüzden evin diğer odalarının dekorasyonu için gösterilen çaba burası için de gösterilmelidir. Ayrıca eve girildiğinde kişiyi ilk karşılayan alan olması sebebiyle siz ve misafirleriniz için oldukça önemlidir. Antre dekorasyonu evin genel karakterini yansıtabileceği gibi tamamen farklı bir çizgide de dekore edilebilir. Örneğin evin salonu ve odalında pastel ve dinlendirici tonları tercih eden kişiler antrelerde renkli ve daha eğlenceli mobilyalarla farklı bir atmosfer oluşturabilir. Antrelerde genel olarak kullanılan eşyalar hakkında fikir verebilecek dekorasyon önerimiz aşağıda sıralanmıştır.

Antrelerde Kullanılabilecek Eşyalar

  • Ayakkabılık: Antrelerdeki saklama alanlarından olan ayakkabılık oldukça önemlidir. Bunlar hem diğer odalardaki eşya yükünü hafifletir hem de kullanım kolaylığı açısından evin girişinde konumlandırılması oldukça mantıklıdır. Kullanacağınız alanın genişliğine göre farklı model ve renklerdeki ayakkabılıkları kullanabilirsiniz.
  • Ayna: Evden çıkmadan önce son kez aynaya bakmak için antre alanında bir ayna bulundurmak gereklidir. Bu bir boy aynası olabileceği gibi eğer alan darsa duvara asılan bir ayna da iş görecektir. Ayrıca dar alanlarda alanı genişletmek için de faydalı olan aynaların antrede kullanımı önemlidir.
  • Dresuar: Genellikle dar ve yüksek bir sehpaya benzeyen dresuarlar hem şemsiye, anahtar gibi girişte bulunabilecek eşyaların bulundurulması hem de antreye oldukça şık bir görünüm katması açısından evlerin giriş bölümlerinde kullanılabilir.
  • Bunların dışında da antrenizde kullanabileceğiniz ve evinize şıklık katabilecek banklar, şemsiyelikler, portmantolar, duvar rafları, tablolar gibi çeşitli antre için dekorasyon ürünleri bulunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir