antre dekorasyonu nasil olmali 5
DekorOne.com > Ev Dekorasyon > Giriş-Koridor Dekorasyon >

Antre Dekorasyonu Nasıl Olmalı?

Antre halk adıyla koridor veya hol gibi isimlerle adlandırılmaktadır. Antre dekorasyonu herhalde bir evin en zor dekore edilen alanlarının başının çekmektedir. Antreye bir mobilya koyma şansınız olmadığından ötürü ufak eşyalarla dekore etme şansınız bulunmaktadır. Halılar, duvar kağıtları, duvar süsleri veya küçük sehpalar ile dekore edebilme şansınız vardır. Durum böyle olunca sizlere antre dekorasyonu konusunda bir takım önerilerde bulunacağız.

Antre Duvar Dekorasyonu

Antre duvar dekorasyonunda bir çok olasılık göz önüne gelmektedir. Yapay tuğla ve taş dekorasyonu gibi bir imkanınız bulunmaktadır. Fakat bu dekorasyon fikrini sizlere kesinlikle önermiyoruz. Antreler çok dar alanlar olduğundan ötürü yapay tuğla ve taşlarla boğularak ortamın iyice karanlık olmasına sebep olabilirsiniz. Bu yüzden kesinlikle sizlere duvar boyası veya duvar kağıdı tercih etmenizi öneririz. Aynı zamanda duvarları aile resimleri ile süsleyerek evin ilk giriş noktasında güzel duygular oluşturabilirsiniz. Son olarak ise canlı duvar çiçekleri ile de süsleyerek doğal bir ortam yaratma şansınız bulunmaktadır.

Antre Dekorasyonu için Işıklandırma

Antre ışıklandırması aslında evin en güzel ışıklandırma bölümleri arasındadır. Burada alanın dar olması karşımıza bir çok olasılık çıkarmaktadır. Duvar boyu yaptığınız duvar kağıtlarını veya tablolaları led ışıklandırma ile çok güzel görüntü sağlayabilirsiniz. Antrenin köşelerine takılan küçük ışıklandırmalar veya tam ortasına takılan güzel bir avize ile bir çok seçenek karşınıza çıkabilir.

Antre Dekorasyonu için Halı, Sehpa ve Dolap Tercihleri

Antre halı dekorasyonu için iki farklı olasılığınız bulunmaktadır. Bu noktada kimisi tamamen duvardan duvara kaplayan halılar tercih ederken kimisi ise sadece ortada süs için koyulan halı tercih etmektedir. Aslında bu durum ortamda bulunan mobilya ve duvar süslerine bakarak değişiklik göstermektedir. Sehpa veya dolap olarak kesinlikle eni küçük duvara yapışık olarak tercih edilmelidir. Antrelerin küçük olmasından ötürü kesinlikle tercihinizi bu yönde yapmalısınız. Aşağıda sizlere bir kaç örnek sunacağız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir