Avangard Salon Dekorasyonu Ornekleri 2
DekorOne.com > Ev Dekorasyon > Salon Dekorasyon >

Avangard Salon Dekorasyonu Örnekleri

Dekorasyonda klasik tarzlardan hoşlanan kişiler, avangart tarzı dekorasyon örneklerini de çok beğenebilirler. Avangart döşenmiş evlerde klasik ürünler ile modernlik iç içe kullanılmaktadır. Salonun her köşesinde klasik bir dekorasyon kullanmak istemeyenler için avangart tarz önerilebilir. İki farklı tarzı içerisinde barındırdığı için kalıplaşmış ve standart bir dekorasyondan bahsetmek mümkün değildir. Kişiler, kendilerince klasik ve modern tarzı harmanlayarak avangart tarz elde edebilirler. Ülkemizde de yaygın olarak kullanılan bir tarzdır.

Avangart Tarz İle İlgili Bilinmesi Gerekenler

Avangart salon nasıl döşenir sorusunu soran kişilere, öncelikle çok titiz bir çalışma gerçekleştirmeleri gerektiği söylenmelidir.  Avangart tarzın bir diğer kendine has özelliği ise salonun her ayrıntısının dikkatli bir şekilde düşünülmüş olmalıdır. Avangart döşenmiş salonlar içerisinde anlamı olmayan bir aksesuar, boş bırakılmış bir köşe ya da öylesine konulmuş bir eşya bulmak mümkün değildir. Bu nedenle dekorasyon üzerine uzun süre düşünmek ve eşya seçimlerinde titiz davranmak gerekebilir.

Klasik tarzdaki salonlarda hemen hemen aynı tonlarda renk kullanılır. Kontrasta çok fazla yer vermemeye dikkat edilir. Avangart tarzda ise eşyalar arasında kontrast uygulanabilir. Bu dokunuş ile klasik tarz kırılarak yerine modern bir dokunuş getirilmektedir. Klasik tarzdaki mobilyalarınıza açık mavi, kırmızı gibi renkler katarak avangart tarzı yakalayabilirsiniz. Mobilyalarda kapitone dikişli koltuk döşemelerine yer verilmesi de avangart tarz için çok önemlidir.

Avangart tarzın tamamlayıcı unsurları olacak perdeler ve diğer aksesuarlarda da titiz bir seçim gerçekleştirilmelidir. Modern tarz sadeliğe ne kadar yakınsa, avangart ve klasik tarzlarda o kadar uzaktır. Dantelli, gösterişli perdeler kullanılabilir. Perde renklerinde beyaz, bej ya da krem renkleri tercih edilebilir. Aksesuar seçimlerinde de her evde bulunan, sıradanlaşmış aksesuarlar tercih edilmemelidir. Sıra dışı, fark yaratacak aksesuarlar tercih edilmelidir. Evdeki klasik ortama uyum sağlayacak yağlı boya tablolar ile de avangart dekorasyonunuzda son dokunuşlarınızı gerçekleştirebilirsiniz. Altın renkli mumluk gibi aksesuarlar da bu tarz için ideal ürünlerdir.  Avize seçimlerinde, gösterişli modeller arasından seçim yapılmalıdır. Taşlı avizeler tercih edilerek, istenilen gösteriş ve şıklık elde edilebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir