Bahçe Yer Fayans Modelleri
DekorOne.com > Bahçe Dekorasyon >

Bahçe Dekorasyonu 2019

Bahçe dekorasyonu yapımı, bahçenize stil ve kimlik kazandırıp, kendi zevkinizden esintiler vermeniz açısından çok önemlidir. Bahçe dekorunuzu yaparken seçtiğiniz her bir ayrıntı, hem sizleri görsel açıdan mutlu ederken hem de evlerinizi ziyarete gelen misafirlerinizin ilgisini oldukça çekecek. Bu yazımızda sizlere bahçe dekorasyonu fikirleri vereceğiz.

Bahçe Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

Genellikle bahçe dekoru yapılırken, insanlar iç dekorasyona göre daha zorlanmaktadır. Ama aslında ikisinde de mantık aynı şekildedir. Her zamanki gibi dekorasyona başlarken ilk önce kendi ruh halinize uygun bir tema seçmelisiniz. Tamamen modern bir bahçe dekoru mu istiyorsunuz? Yoksa bahçenizi kendin yap (DIY) ürünlerle mi donatmak istiyorsunuz? Bahçenize hakim olmasını istediğiniz renk tonları neler? Elbette ki ilk önce bunlar gibi önemli soruları cevaplayarak dekorasyonunuza başlamalısınız. Dekorasyonunuzdaki seçtiğiniz temayı ise çeşitli süslemelerle ve dekorasyon malzemeleri ile belirginleştirebilirsiniz.

Bahçe dekorasyonunuzla ilgili temel soruları cevapladıysanız sıradaki hamle bahçe dekorasyonu taşları seçimi olacak.  Elbette bu hamle, bahçenizi tamamen baştan düzenliyorsanız geçerli olacak. Temanıza uygun büyük ve gösterişli klasik taş duvarlardan, çeşitli renk renk mermer duvarlara ve bahçe zemininizde kullanacağınız gerçek veya yapay çimlere kadar özenle seçmelisiniz. Ancak bu hususta kişisel tercihlerinizdense bahçenin yaz veya kış bahçesi olmasına dikkat etmelisiniz. Çünkü yağmur, kar gibi dış etkenlerden dolayı bahçe taşlarınıza zarar gelebilir.

Bahçe dekorasyonunda bir diğer önemli etken ise bahçe mobilyalarıdır. Bahçe masaları, sandalyeleri, bahçe koltukları ve bahçe koltuk takımları modelleri bahçe dekorunuzda oldukça etkili olacaktır. Bu konuda uzun zamandır kullanılan ama asla klişeleşmeyen şey ise tabii ki bahçe salıncağı olacaktır. Bahçe salıncakları hem çocuklar için bir oyun alanı oluştururken hem de yetişkinler için bir kafa dinleme alanı oluşturacaktır.

Dekorasyonda küçük nüans ve tüyolara önem verenlerdenseniz, bahçe süsleri ve aydınlatmaları tam da sizin aradığınız dekor ürünleridir. Küçük led aydınlatmalar , halatlı lambalar ve hatta bahçe duvarlarınızın üstüne yerleştireceğiniz küçük dış mekan, sokak aydınlatmaları göze oldukça hitap edecektir. Renkli bisikletler, şömineler ve çeşitli büyüklükteki kayalar da bahçelerinde doğallık isteyenler için birebirdir. Bu şekilde bahçeniz çarpıcı bir şekilde dekore edilmiş ve sizlerin kişiliğini yansıtıyor olacak.

Aşağıdaki, bahçe dekorasyonu ile ilgili resimli örnekleri incelemek size oldukça fayda sağlayacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir