Bambu Yatak Odasi Modelleri 8
DekorOne.com > Ev Dekorasyon > Yatak Odası Dekorasyon >

Bambu Yatak Odası Modelleri

Evlerimizde neredeyse en çok vakit geçirdiğimiz yerler yatak odalarımızdır. Yatak odalarımızın hem güzel gözükmesini hem de rahat olmasını istemek hepimizin en doğal hakkı.  Yatak odalarınızda daha doğal bir görünüm seviyorsanız bambu yatak odası tam size göre olacaktır. Bu odaların yapımında kimyasal, yapay maddeler neredeyse hiç kullanılmamaktadır. Bu doğallığın verdiği enerjiyle siz de güne son derece zinde uyanabilirsiniz.

Görüntü olarak ahşap malzemeye oldukça benzeyen bambu malzemesi ahşap severlerin de son derece dikkatini çekiyor. Bambu malzemesi, son zamanlarda uzun ömrün sembolü olmasıyla da biliniyor. Bambu, doğadan geldiği ve yapay olmadığı için sağlığımız için zarar oluşturmamaktadır. Bambu ağaçları doğada karbondioksiti bol soğurup, bol oksijen üretmesiyle biliniyor. Haliyle ekolojik denge için de birçok insan bambulardan yapılan bu yatak odalarını kullanmayı doğru buluyor. Çünkü bambu ağaçları ne kadar çok eşyada kullanılırsa o kadar çok bambu ağacı dikimi yapılıyor ve ekolojik denge bozulmamış oluyor.

Bambu malzemesi sadece mutfak eşyaları, mobilya gibi eşyalarda değil aynı zamanda yatağın bizzat içinde de kullanılıyor. Bambu yatak, sağlık açısından oldukça yararlı. Uzmanların da tavsiyeleri  ile birçok kişi bambu ağacının liflerinden yapılan, bu full ortapedik yatakları kullanmaya başladı.

Bambu ağacı şeklinde yapılan bu yatak odası takımları, şekilleri ile de oldukça revaçta. Elbette sırf bu şekilden dolayı sevmeyen bir kısım da var. Onlar içinse malzemesi bambudan olan ama normal ahşap görünümlü yatak odaları üretiliyor.

Bambu Ağacı Şeklinde Odalar!

Doğadan gelen şekiller odalarınızı oldukça estetik ve nezih gösterecek. Bambu ağacından yapılan bu yatak odası mobilyalarını herkes çok seviyor. Dışarından birbirine geçen silindirler gibi gözüken bu mobilyalarda, bambular birbirine eklenirken bile yapay maddelerden yardım alınmıyor. Silindirler şeklindeki bu bambular, birbirlerine bambu liflerinin ip gibi kullanılmasıyla ekleniyor. Doğadan gelen bu ipler de çok dayanıklı olduğu için haliyle bambu yatak odalarınızın kullanım ömrünü arttırıyor.

Çocuklarınız odalarında vakit geçirmekten çok hoşlanmıyorsa, onların odalarına da bambu yatak odası malzemelerinden yerleştirebilirsiniz. Daha sonrasında bambu ağaçlarını gördüklerinde, kendilerini adeta dışarıda gibi hissedecekler ve kendi kendilerine oyunlar üreterek, odalarında durmayı isteyeceklerdir.

Gün geçtikçe bambu yatak odası modellerine yenileri de ekleniyor! Yeni çıkan bambu yatak odaları doğal renklendiricilerle boyanmış bambulardan yapılıyor. Böylelikle sade ve klasik ağaç renklerinden hoşlamayanlarınız için hem sağlıklı hem de zevklerinize uygun yatak odaları bulunmuş oluyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir