banyo dekorasyon kendin yap 7
DekorOne.com > Ev Dekorasyon > Banyo Dekorasyon >

Banyo Dekorasyon Kendin Yap

Banyo düzeninden memnun olmayanlar, evde kendin yap projeleri ile banyolarını tekrar dekore edebilirler. Doğru dekorasyon ile her banyo olduğundan daha güzel gösterilebilir. Bazı stratejiler ile banyoların daha geniş görünmesi de sağlanabilir. Her kadın ve erkeğin evde oluşturabileceği ürünler ile banyonun daha kullanışlı hale getirilmesi de mümkün olabilmektedir. Üstelik, bu ürünler için çok fazla bütçe ayırmanıza da gerek yoktur. Pek çok kadın, bütçe yetersizliği nedeniyle hayalini kurduğu banyoya sahip olamıyor. Banyo aksesuar fikirleri sayesinde, banyolar evin en güzel yeri haline getirilebilir. Kendi tasarımınız ürünler olduğu için özgün bir banyoya da sahip olabilirsiniz. Önerilen fikirlere, kendi yaratıcılığınızı da katarak harika şeyler ortaya koyabilirsiniz.

İlginç Ve Kullanışlı Banyo Düzenleme Önerileri

Banyo dolaplarının rengi, banyonuzun duvarları ya da taş kaplamaları ile uyumlu olmayabilir. Bu uyumsuzluktan şikayetçi olanlar, yeni bir dolap almak yerine eski dolaplarını boyamayı tercih edebilirler. Banyo dekorasyonunda açık renklerin kullanılması, küçük banyoların daha geniş görünmesini sağlar. Modern bir banyo görünümü için ise siyah ya da farklı bir renk kullanılabilir. Boyama konusunda kendisine güvenenler, düz bir boyama yerine desenler kullanarak da boyama yapabilirler.

Banyo süsleme fikirleri ararken, eski ve kullanmadığınız eşyaları da değerlendirebilirsiniz. Eski ve ahşap çekmeceleriniz var ise, banyo da depolama alanı yaratmak için bu çekmeceleri kullanabilirsiniz. Çekmeceyi aynanızın önüne ya da banyoda bulunan rafınızın önüne koyarak kullanabilirsiniz. Makyaj malzemeleri, kişisel temizlik malzemeleri, parfüm, ilaç ve daha pek çok şeyi bu çekmecelerin içerisine koyabilirsiniz.

Eski banyo nasıl süslenir diye merak edenler, çerçevesi bulunmayan ya da çerçevesini beğenmediği aynaları çok kısa bir sürede değiştirebilirler.  Yapı marketlerde satılan cam mozaik plakalar, boncuk ya da çeşitli taşları kullanarak aynaların kenarlarını süsleyebilirsiniz. Taş kullanımı sırasında aynaların çizilmemesine dikkat edilmelidir. Yapıştırılan ürünlerin sağlamlığı için silikon gibi güçlü yapıştırıcılar kullanılmalıdır. İsteyenler 4 kenar yerine, sadece dikey kenarlara da süsleme yapabilir. Özellikle de aynanın boyutu küçük ise kenarlara yapılacak süslemenin çok geniş olmamasına dikkat edilmelidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir