banyo dekoratif duvar panelleri 1
DekorOne.com > Ev Dekorasyon > Banyo Dekorasyon >

Banyo Dekoratif Duvar Panelleri

Banyosunu dekore etmek ancak evin içerisinde tadilat olmasını istemeyen kişiler, duvar panellerinden yardım alabilir. Banyo kaplamalarının değiştirilmesi, oldukça uzun bir süre isteyebilir. Bu süreç içerisinde oluşacak toz, ses ve sıkıntılar, banyoyu değiştirmek isteyen herkesi tekrar düşünmeye sevk eder. Duvar panelleri ise çok kısa bir sürede yeni bir banyoya sahip olmanızı sağlayabilir. Duvar panellerinin yapışkanlı ve su geçirmez özellikleri sayesinde kullanımları kolay ve uzun ömürlüdür. Bu ürünler, banyo duvarlarını nemden koruyarak kabarmaların da önüne geçmektedir.

Banyo İçin Tercih Edilebilecek Duvar Panelleri

Duvar panelleri, dekorasyon ürünlerinin satışını gerçekleştiren her site ve markette bulunabilir. Banyo duvar kaplama panelleri, evin diğer odalarında kullanılan duvar panellerinden farklı olmalıdır. Banyo gibi nemin yoğun olduğu alanlarda, su geçirmez duvar panelleri kullanılmalıdır. Aksi takdirde, panel kullanımının duvarların nemden korunmasında bir etkisi olmayacaktır. Fayans ya da mermer ile kaplanan banyolarda, yapışkanlı paneller de rahatlıkla kullanılabilir.

Banyo dekorasyonunda 3 boyutlu duvar panelleri de kullanılabilmektedir. Banyolara farklı bir derinlik ve atmosfer katan bu panellerin fiyatları da oldukça uygundur. 3 boyutlu duvar paneli fiyatları, desene, kaliteye ve boyuta göre değişebilmektedir. Özellikle de renkli bir banyoya sahip olmak isteyenler, bu panellere mutlaka göz atmalıdır. Bu panellerin de su geçirmez özelliğe sahip olan çeşitleri bulunmaktadır. Uzun süre kullanım için kaliteli ürünlerin tercih edilmesine dikkat edilmelidir.

Duvar panellerinin kullanımı oldukça basittir. Herhangi bir ustaya gerek kalmadan bile banyolarda kullanılabilir. Özellikle de yapışkanlı dekoratif duvar panelleri, banyonun anında yenilenmesini sağlar. Yapışkanlı dekoratif duvar panellerinin kullanımında, herhangi bir kabarma olmamasına dikkat edilmelidir. Potluklar nedeniyle, göze batan ve hoş olmayan görüntüler elde edilebilir. Mümkünse yardım alınarak, dikkatli bir şekilde yapıştırılması önerilir. Bu ürünler, neme karşı dayanıklı ürünlerdir. Yapışkan, uzun süre etkisini koruyabilmektedir. Çok uzun bir süre kullanımın ardından, yapışkanın etkisinde azalma gösterebilir.  Yapışkanlı ürünler, kaplama olmayan banyolarda, doğrudan duvar üzerine uygulandığında çeşitli sorunlara neden olabilir. Çıkarılmak istendiğinde, yapışkan izleri ile karşılaşılabilir. Bu izler, küçük bir çaba ile giderilebilir ancak duvardaki boyaya zarar gelmemesi isteniyorsa dikkatli hareket edilmelidir.

Yapılan Yorum Sayısı (1)
  1. Israel dedi ki:

    Merhaba arkadaşım İsrail’de büyük bir şirket sadece sizin ürününüzle çalışmak istiyorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir