banyo dolabi modelleri 2018 6
DekorOne.com > Ev Dekorasyon > Banyo Dekorasyon >

Banyo Dolabı Modelleri 2018

Evimizdeki her odanın olduğu gibi banyonun dekoru da bizim için çok önemlidir. İhtiyaçlarımızı karşılarken aynı zamanda da göz zevkimize hitap etmesi gerekir. Banyo dekorunun yapıtaşı ise elbette ki banyo dolaplarıdır. Yıllar geçtikçe daha çok model ortaya çıkmaktadır ve biz bu modeller arasından kendimiz için en iyisini seçmeliyiz.

Çamaşır Makinası Üstü Dolapları

Bu dolap çeşidi genellikle deterjan ürünlerinin konulduğu dolaplardır. Dolayısıyla banyomuza düzenli bir görüntü kazandırmaktadır ve yerden kazanç sağlar. Bu dolaplarda dikkat etmemiz gereken şey; dolabın genişliğinin makina genişliğinden kesinlikle küçük olmaması ve çok da büyük olmaması gerektiğidir. Dolap çok büyük olursa zaten çok alan olmayan banyoları daha da daraltır ve ferah görüntü elde etmemizi engeller. Dolabın genişliği makina genişliğinden biraz daha büyük olması bu dolapların en ideal boyutudur. Bu sayede istersek makinayı da içinde bulunduran dolaplardan alabilir ve ortamdaki karmaşayı kaldırıp göz yormayan bir görünüm elde edebiliriz.

Lavabo Dolapları

Bu dolaplarda genellikle ihtiyaçlarımızdan dolayı büyük ve kaba dolaplar seçilmektedir. Ama bu çok kötü bir görüntü oluşmasına sebep olabilir. Eğer banyomuz büyük ise zaten dolapları bu kadar sıkıştırmaya gerek yoktur. Banyonun başka bir yerine uzun ve büyük bir dolap kullanılabilir ve böylece sıkışık görüntüden uzaklaşılır. Tabiki banyomuz küçükse mecburen lavabo dolaplarını büyük kullanacağız. Ama kaba görüntüden uzaklaşmak adına açık renkli dolaplar tercih edebiliriz. Bir diğer püf nokta ise lavabo altındaki dolabın büyük olup ayna yanındaki dolapların daha küçük olmasıdır. Bu sayede hem göz hizamızda bir yoğunluk olmaz hem de ihtiyaçlarımız giderilmiş olur.

Klozet Üstü Banyo Dolapları

Klozet üstü banyo dolaplarına genelde diğer çeşitlerden daha az rastlanmaktadır. Ama doğru boyutlarda ve doğru renklerde seçildiğinde hem ihtiyaçlarımızı karşılar hem de gözümüze hitap eder. Bu dolap çeşitlerinde kesinlikle büyük ve kaba dolaplar seçilmemelidir. Eni dar boyu uzun dolaplar tercih edilirse ihtiyaçlarımızı karşılanırken güzel görüntüye de ulaşılabilir. Aynı zamanda banyomuzun genel rengine uyacak şekilde açık renkli dolaplar tercih edilirse ferah görüntüden de taviz verilmemiş olur.

Yapılan Yorum Sayısı (2)
  1. öznur cengiz dedi ki:

    merhaba siteniz iki banyo dolabı beğendim lakin satış noktaları belirmemişsiniz ürünleri nerden temin edicez acaba

    • admin dedi ki:

      Öznur hanım sitemiz tamamen sizlere dekorasyon fikirleri vermek amacıyla kurulmuş bir sitedir. Her hangi bir satışımız bulunmamaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir