bebek odasi dekorasyonu nasil olmali 5
DekorOne.com > Ev Dekorasyon > Bebek Odası Dekorasyon >

Bebek Odası Dekorasyonu Nasıl Olmalı?

Bebek sahibi olacağını öğrenen anne ve baba adayları ilk iş olarak ailenin en yeni üyesi için bebek odası hazırlığına girişmektedir. Öncelikle güvenli ve kullanışlı olması gereken bebek odaları aylar boyu sürecek bir hazırlık işleminin ardından yeni sahibi için hazırlanmış olacaktır. Anne veya baba olmayan hazırlanan ve bebek bekleyen çiftler için hazırladığımız bebek odası nasıl dekore edilir konulu yazımızı okuyarak çeşitli dekorasyon ipuçlarından yararlanabilirsiniz.

Bebek Odasında Bulunan Eşyalar Nasıl Yerleştirilmeli?

Genellikle anne ve babaların çalışma odası veya hobi odası olarak kullandığı odalar bebek haberini aldıktan sonra baştan aşağı yenilenerek bebek odası haline getirilmektedir. Öncelikle bebek odası olarak planlanan odanın, bebeklerin gelişimi için çok önemli olan D vitamini ihtiyacını karşılayabilmesi için yeterince güneş ışığı aldığından emin olunmalıdır. Bebek odası dekorasyonu yaparken öncelikle beşiği güvenli ve güneş ışığı alabilen bir noktaya yerleştirmek ve diğer eşyaları onu merkeze alarak planlamak hem kullanım kolaylığı sağlaması hem de dekoratif görünmesi açısından önemlidir.

Bebek odasının açık renkler kullanılarak döşenmesi ferah bir görüntü oluşturmasının yanı sıra eşyalar ve duvarlarda kullanılan pastel renkler bebeğiniz üzerinde sakinleştirici bir etki yaratacaktır. Odalarda kullanılabilecek oldukça farklı mobilya seçenekleri vardır. Alt değiştirme komodini, duvara monte raflar, gece lambaları gibi bebek odası için dekoratif ürünler de hem odaya renkli bir görünüm kazandırmak hem de kullanışlı bir alan elde etmek için kullanılabilir.

Bebek Odalarına Eşya Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bebek odası dekorasyonu yapılırken şıklığın yanı sıra güvenli mobilyalar kullanmak en çok dikkat edilmesi gereken hususlardandır. Bu yüzden bebek odalarına mobilya seçerken dikkat edilmesi gerekenler aşağıdaki gibidir:

  • Kenarları sivri eşyalar kullanılmamalıdır.
  • Bebek yatağı beşiğin içine tam oturmalı, arasında vücudunun sıkışabileceği bir boşluk olmamalıdır.
  • Komodinler ve diğer bütün eşyalar duvara sabitlenmelidir.
  • Bebek yatağı üzerinde herhangi bir çerçeve, tablo vb. asılı hiçbir nesne bulunmamalıdır.
  • Bebek odasındaki prizler için önlem alınmalı ve priz kapakları kullanılmalıdır.
  • Kolay yıkanabilir ve anti-bakteriyel malzemeler kullanılarak üretilmiş tekstil ürünleri kullanılmalıdır.
Yapılan Yorum Sayısı (1)
  1. Valentina toeva dedi ki:

    Selamm siyah tombik yıldızlarla bezeli bor bebek odaniz bardi toprak tonlarda o yildizlari nasil nereden temin edebiliriz acaba

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir