2019 Bellona Koltuk Takimlari 4
DekorOne.com > Ev Dekorasyon > Oturma Odası Dekorasyon >

Bellona Koltuk Takımları 2019

Evlerde en çok kullanılan odalar oturma odası ve salonlardır. Bu odaların birincil unsurları ise elbette ki koltuk takımlarıdır. Koltuk takımı seçiminde çoğumuz kararsız kalıyor ve seçimlerimizi nasıl, neye göre yapacağımızı düşünüp duruyoruz. Biz de bu seçiminizde sizlere yardım etmek için 2019 yılının en güzel Bellona koltuk takımlarını derledik. Sizler de Bellona mağazalarına gidip bu takımları deneyerek en rahat ettiğinizi satın alıp ev dekorasyonu yaparken kullanabilirsiniz.

Beyaz Koltuk Takımı Asilliği

Salonlarınız için koltuk takımı seçiminde hem modern hem de salonunuza yakışır bir koltuk takımı istiyorsanız kesinlikle Bellona beyaz koltuk takımlarına göz gezdirmelisiniz. Beyaz sadeliği ile asil ve şıklığı direkt olarak yansıtırken koltuk takımını renkli yastıklarla tamamlayarak modern görüntüyü de elde edeceksiniz. Büyük ve şaşalı olan büyük koltuk yastıkları da salonunuza ekstra bir hava vereceği yadsınamaz bir gerçektir. Son zamanlarda çıkan beyaz koltuk takımlarının ise tekli koltukları turkuaz , mor, mavi ve yeşil gibi can alıcı renklerdedir. Bu sayede beyazın yanında koltuk takımlarında ekstra bir renk de sağlanmış ve sadelik güzel bir dozda aşılmış oluyor.

Siyah Bellona Koltuk Takımları

Muhtemelen mobilyalarınız için renk düşünürken siyah renkteki koltuk ve kanepe takımlarını hep es geçiyorsunuz. Elbette siyah herkesin sevdiği ve kullanabileceği bir renk değil ama siyah severler için siyah koltuk takımları tam bir vazgeçilmez unsur olacak. Yılların ilerlemesi ile değişik renk kullanımları da arttı. Ama siyah rengin dekorasyonu oldukça dikkatli yapılmalı. Bohem bir hava oluşturmak isterken karanlık bir salon sahibi olabilirsiniz. Bu renkteki koltuk takımlarınızı kullanırken kesinlikle bulunduğu odanın duvar ve zemin rengi açık tonlarda olmalı. Sade siyah koltuk takımı kullanmak istemiyorsanız siyah-beyaz koltuk takımları veya kırmızı- siyah koltuk takımları da bir diğer seçenek olacaktır. Böylelikle hem siyahın ağır asilliğini kırmış olur hem de kattığınız bir diğer renk ile modern bir hava da sağlanmış olur. Siyah renkli koltukları kullanırken dikkat etmeniz gereken bir diğer şey ise siyah rengi ile yakışmayan renkler kullanmamanızdır. Koltukların rengi siyah olduğunda siyah birçok renkle uyumsuz olacaktır. Bu durumda siyahı sadece şu renklerle kullanmanızı öneriyoruz:  beyaz,mor, lacivert, kırmızı.. Elbette değişik tonlardaki farklı renkler de siyah koltuk takımlarına uyum sağlayabilir ama sıraladığımız bu renklerin birçok tonu siyahla uyumludur. Bellona mağazalarında da siyah renkli koltuk takımlarının birçok dekorasyonunu bulabilirsiniz. Mağazadan gördüğünüz renklerle dekorasyon yapmanız size fayda sağlayacaktır.

Rengarenk Bellona Koltuk Takımları

Birçoğumuz evimize eşya alırken nötr ve soft renklerdeki mobilyaları tercih ediyoruz. Ama zaman ilerledikçe artık cesur renkler moda oldu.  2019 yılında da çeşitli renklerdeki koltuk takımı tasarımları fazlasıyla göz alıcı. Renklerin insan psikolojisindeki etkisi ise oldukça fazla.  Bu sayede canlı renkler insanların dinç, zinde ve mutlu olmalarını sağlıyor. Yeşil koltuk takımı, sarı ve pembe renkteki yastıklar ile daha da renklendirilerek oldukça cesur bir tasarımı gözler önüne koyuyor. Geriye ise sadece rengarenk koltukların verdiği mutluluk ile dinlenmek kalıyor. Sarı koltuk takımı ise avangard tarzını sevenlerin gözdesi olmuş durumda. Çoktan birçok ev sahibi evlerini bu değişik renklerdeki koltuklar ile renklendirdi. Birçok rengin bir arada bulunması ise renk çatışması oluştururken doğru renklerin seçimi ile de renk çatışması odanın görsel etkisini iyileştiriyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir