buyuk camlar icin perde modelleri 4
DekorOne.com > Dekorasyon Fikirleri >

Büyük Camlar İçin Perde Modelleri

Evler, kişisel mekanlardır. Kişisel mekanda mahremiyeti sağlama işlemi perdeler ile sağlanır. Ev dekorasyonunun vazgeçilmez parçası olan perdeler, uzun yıllar boyunca insanoğlunun evlerini süslemiş ve süslemeye devam edecektir. Güneş ışıklarının istenmediği zamanlarda yine perdelere başvurulur. Perde seçimi her zaman kolay olmamaktadır. Perde seçiminde belirleyici rol oynayan hususlar vardır. Bu hususlar göz önünde bulundurulduğunda perde seçimlerini daha kolay yapabilmeniz mümkün olmaktadır.

Pencereye Göre Perde Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Perdelerde pek çok model seçeneği mevcuttur. Jaluzi, kruvaze, stor, dikey, katlama, zebra modelleri sadece bazılarıdır. Perde modelleri 2018 yılında da yeni model ve renklerle müşterilerin beğenisine sunulmaktadır. Son yıllarda birden çok renk kullanımı beğenilen modellerin ortaya çıkmasını sağlamıştır. Moda olan perde renkleri arasında mavi, mor tonlar öne çıkmaktadır. Modeller arasında otantik tarzlar dikkat çekmektedir.

Büyük camlar için perdeler son yıllarda geniş pencerelerin görünümüne estetik dokunuşlar katmaktadır. Büyük pencereler söz konusu olduğunda kısa perdeler yerine daha uzun perdeleri tercih edebilirsiz. Sahip olduğunuz evin pencereleri genişse kruvaze perde modellerini tercih edebilirsiniz. Kruvaze perdeler geniş pencerelerde, özellikle salona uygun asil bir duruş sergileyecektir. Eklenen boncuk, sarkıt benzeri aksesuarlar ile oldukça şık bir görünüm kazandırır. Kruvaze modeli küçük solanları büyük göstererek salonda daha ferah görünüm elde etmenizi sağlar. Büyük pencere odanın güneşe daha çok maruz kalması demektir. Jaluzi perdeler, odanın aldığı güneş ışığını dengeleyeceğinden tercih edilebilir. Ayrıca fon perde ve tül perdeler ile geniş pencereli odanıza güzellik katabilirsiniz.

Doğru Perde Seçimiyle Doğru Dekorasyon

En güzel perde modelleri her yıl yenilenmekte ve çeşitlenmektedir. Bunca seçeneğin arasından seçim yapmak bir hayli zor olmaktadır. Perde seçiminde sahip olunan mobilyalar, odaların rengi, pencerenin boyutu belirleyici rol oynar. Mobilyaların modern çizgide olması, rengi, desenli olup olmaması perde seçimini etkiler. Mobilyalarınızı yenilemeyi düşünüyorsanız uygun perdeyi, mobilya seçiminden sonra almanız faydalı olacaktır. Mobilyalarınız desenli bir modelse, perdelerinizin desenli olması rahatsız edici bir görüntüye neden olabilir. Perdelerde zıtlıkların uyumundan hareketle daha düz modeller kullanılabilir. Mobilya Modeli kadar önemli olan husus, duvarların rengidir. Perde seçiminde duvarların rengi önemli bir noktadır. Renklerin yanı sıra pencerenin tipi ve boyutları da perdeyi belirleyici unsurlardır. Odanın salon ya da çocuk odası olması gibi kullanılacağı odaya göre perde seçenekleri değişmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir