Selegno Büyük Yatak Başlığı
DekorOne.com > Ev Dekorasyon > Yatak Odası Dekorasyon >

Büyük Yatak Başlığı Modelleri

Milyonlarca yatak çeşidi arasından kendinize uygun bir yatak seçmek zor olabilir. Ama kendi isteklerinizi ve ihtiyaçlarınızı düzgünce sıralarsanız bu seçimi en doğru şekilde yapabilirsiniz. Elbette ki birçok oda dekorunda olduğu gibi yatak odası için de mobilya seçiminde odanın küçük veya büyük olması en önemli etkendir. Sizler için bu yazımızda büyük yatak odaları için önerdiğimiz büyük yatak başlığı modellerini derledik.

Aslında yatak seçimi yaparken yatak başlığına dikkat etmek çok da uyguladığımız bir davranış değil. Ama yatak başlığının, yatağın görünümündeki etkeni çok büyük. Sportif mi, klasik mi, gösterişli mi? Çocuk odası veya yatak odasında hangi tarzı uygulamak istiyorsak aslında bu tarzı yatak başlığı ile sağlayabiliriz. Zamanın ilerlemesiyle de birçok model yatak başlığı tasarlandı. Bize kalansa sadece bunlardan bizim için en uygun olanını seçmek.

Raflı Yatak Başlığı

Dekoratif unsurları sevenler için raflı yatak başlıkları oldukça uygun olacaktır. Yatak başlığına yerleştireceğiniz birçok dekorasyon ürünü hem odanıza istediğiniz havayı kazandıracak hem de modern bir görüntü oluşturacaktır. Ama bu yatak başlıklarını kullanırken dikkat etmeniz gereken çok önemli bir nokta vardır. O da raflara yerleştireceğiniz dekorasyon ürünlerinin sabitlenmesidir. Bu sayede tehlikeli durumlara karşı önlemlerinizi almış olacaksınız. Bu yatak başlıklarının bir diğer çeşidi ise dolaplı yatak başlığı olacaktır. Yerden tasarruf etmek isteyenler için birebir bir yatak başlığıdır. Fazla büyük boyutlardakinin tercih edilmesi, odalarınızı boğuk göstereceğini unutmamalısınız.

Kitaplıklı Yatak Başlığı

Kitaplıklı yatak başlıkları büyük yatak başlıkları arasında gözde olanlardandır. Uyumadan hemen önce kitap okumak sadece elinizi uzatıp bir kitap almanız kadar kolay oluyor. Bu yüzden de kitap kurdu olan birçok insan bu yatak başlıklarını gördüğü an odalarında olmasını istiyor. Bu da zaten onların ihtiyaçları doğrultusunda en doğru karar olacaktır. Çoğunlukla genç odaları için kullanılsa da yatak odalarında da kullanımı oldukça yaygındır. Odanızdaki genel renklerle uyumlu olduğu takdirde odalarınıza o içten ve sıcacık havayı kazandıracaktır.

Ahşap Yatak Başlığı

Rustik görünüm sevenler için ahşap yatak başlığı olmazsa olmazdır. Beyaz, kehverengi ve krem gibi naturel renklerdeki ahşap yatak başlığı ile odanızda kullanacağınız diğer ahşap mobilyalarla uyumu yakalayabilirsiniz. Bu da yatak odalarınızda dekorasyon farkı oluşturmanızı sağlayacak.

Avangard Yatak Başlığı

Gösteriş ve farklılık sevenler için avangard yatak başlığı kullanmak doğru bir karar olacak. Böylece hem kendi istedikleri gibi alışılmış tarzın dışında olacaklar hem de modern görünümden ödün vermemiş olacaklar. Avangard yatak başlığı bir odada kullanıldığında o odanın ana unsuru olarak gözükeceğinden olabildiğince dikkatli seçilmelidir. Oda ile renk ve stil uyumu önemlidir. Desen ve şekil itibariyle avangard başlıkları aynı zamanda kırmızı, mavi, mor gibi canlı renklerle buluşturarak sıradanlığı bir üst düzeye taşıyabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir