Cam Balkon Dekorasyonu 4
DekorOne.com > Bahçe Dekorasyon >

Cam Balkon Dekorasyonu

Ülkemizde kışları genelde çok soğuk yaşandığından dolayı çoğumuz evlerimizde cam balkon kullanıyoruz. Bu sayede her daim kullanılabilecek ferah balkonlar oluşturmuş oluyoruz. Ama sonrasında nasıl dekor edeceğimizi de düşünmeden edemiyoruz. Bu yazımızda size cam balkon dekor önerileri vereceğiz.

Cam balkonlarınızı yaptırırken, en çok camlarınızın sağlamlığına ve camların arasındaki silikonlara dikkat etmeniz gerekir. Cam sağlamlığı sağlığımız açısından da oldukça önemlidir. Çünkü dolu gibi doğal olaylarda sağlam olmayan camlar kırılıp her yere saçılabilir. Camlar arasındaki silikonlar ise kışları soğuk geçirmemesi adına fazlasıyla önem arz etmektedir. Sağlam silikonlar kullanıldığı takdirde adeta evin içinde gibi sıcak ortam oluşturabilirsiniz.

Dekorasyonda ilk olarak düşünmemiz gereken şey cam balkon dekorumuzun, balkonun bulunduğu odanın dekoru ile uyumu. Çünkü her ne kadar ayrı yerler gibi dursa da arada bir geçiş olduğundan dolayı, balkon ve balkonun bulunduğu odanın dekorasyonları birbirine yakın yapılmalıdır.

Cam Balkon Perdeleri

Balkon ve odanın uyumunda ise öncelik tabi ki cam balkon perdesi seçmektir.  Cam balkona seçtiğimiz perde, balkonlar küçük mekânlar olduğundan dolayı dekorun ana taşı konumundadır. Cam balkon perdelerini genelde storlardan seçerler ve bu kullanım rahatlığı açısından en doğru karardır. Storları, krem ve beyaz gibi açık renklerden seçerseniz, küçük balkonunuzun daha geniş gözükmesini sağlarsınız, bu sayede balkonda otururken siz de ferah olursunuz.

Cam Balkon İçin Mobilya

Cam balkon için kullanacağımız mobilyaların suya dayanıklı mobilyalar olmasında fayda var. Bu sayede hava şartları kötü olduğunda bile camlarınızı açıp, temiz havanızı almanız engellenmez.

Kapalı balkonlarınız için bahçe mobilyası kullanmanız, hem daha kullanışlı olacaktır hem de daha güzel görüntü sağlanır. Ağır ev mobilyaları kullanılırsa, balkonunuzu temizleme aşamasında oldukça zorlanırsınız.

Balkonlarda en kullanışlı olan şey ise elbette ki balkon masalarıdır. Balkon masa ve sandalyeleri dışında yine de koltuk benzeri mobilya isterseniz, sedir ve salıncak kullanabilirsiniz. Sedir kullanırken ise üstüne koyacağınız rengârenk yastıklar size adeta kış bahçesi havası yaşatır. Kış bahçesi benzerinde bir diğer mobilya ise oldukça kullanışlı olan bahçe salıncaklarıdır. Bahçe salıncakları çocuklarınız için bir neşe kaynağı olurken, sizler için de bir dinlenme mekânı olur.

Cam Balkon Dekor Ürünleri

Cam balkonunuza mobilya ve perdelerden sonra eklemeniz gereken son şey ise dekor ürünleridir. Balkonlara en uyan dekor ürünleri ise çiçeklerdir. Balkonlarınız küçükse ve daha fazla eşya koyarak ortamı daha fazla boğmak istemiyorsanız duvara asılan saksılardan kullanmak ortamı ferahlatır. Bu ferahlığı sağlamanın bir diğer yolu ise duvarlara asılacak aynalardır. Aynaların çerçeveleri balkonun genel renklerinden seçilirse genel hava bozulmaz ve uyum sağlanır.

Eğer balkonunuz büyük ve eviniz küçükse, balkonlarınızı cam balkona dönüştürüp dekor ederek evinize bir oda daha eklemiş sayılırsınız. Tabii balkon tasarımınızı yaparken balkonunuza çok eşya doldurmamaya ekstra özen göstermeyi asla unutmamalısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir