cam balkon plise merde modelleri 7
DekorOne.com > Ev Dekorasyon > Mutfak Dekorasyon >

Cam Balkon Plise Perde Modelleri

Bu yazımızda cam balkonlarımız için plise perde dekorasyon örneklerinden bahsedeceğiz. Bildiğiniz gibi ülkemizde kışları çok soğuk olduğu için birçok insan ısı yalıtımı sağlamak adına balkonlarını cam balkon yaptırıyor veya küçük mutfaklı evleri genişletmek adına balkon duvarını kırdırıyorlar ve odayı balkonlar birleştirip daha büyük alan elde ediyorlar. Peki ama bu cam balkonlarımızı nasıl perdelerle kapatmalıyız? Bu soru da hepimizin aklında oluşan bir soru. Bunun için birçok dekor fikri ve renkleri ile cam balkon pliseleri devreye giriyor.

Hem balkonumuzu odamızdan ayrı bir havaya katmadan hem de dışarıdan görünmemek adına kullanmak istediğimiz, çeşit çeşit plise modellerini açıklayacağız.

Cam Balkon Plise Perde Renkleri

Dekor yaparken en önemli şey renklerin birbirine ve genel havaya uyması olduğu gibi plise modellerinde de en çok dikkat etmemiz gereken şey genel havaya uyması ve renklerin birbirine yakışmasıdır. Neyse ki bu yıllarda plise çeşitlerinde artışlar oldu ve biz de zevkimize ve dekorumuza uyan pliseyi seçebiliyoruz. Uyum konusunda dikkat etmemiz gereken püf noktalar;
1) Plise renklerinin cam balkon çerçevesinin renklerine uyması. Cam balkon çerçeveleri renkli ahşap, plastik olabileceği gibi saydam da olabilir. En rahat uyum sağlayabilecek çerçeve saydam olanlarıdır. Ama renkli bir balkon çerçevemiz varsa plisenin rengi de çok büyük bir önem arz eder.
2) Plise renklerinin balkonun ve odanın renklerine uyumu. Bu madde renk açısından en önemli maddedir. Çünkü uyumlu renkler balkonu ne kadar güzel gösterebilirse, uyumsuz renkler de en az o kadar kötü gösterebilir. Bu açıdan, renk bütünlüğünün bozulmaması adına uyumlu renkteki plise tercih edilmelidir.

Plise Desenleri ve Işıklandırma

Desenli pliseler seçerek daha özel,değişik ve güzel bir görüntü oluşturabiliriz. Balkonumuz düz ve sade renklerden oluşuyorsa desenli pliseler seçmeniz görüntü açısından daha hoş duracaktır ve ayrı bir hava katacaktır. Ama balkonunuz çok desenli ve karışıksa desenli pliselerden uzak durmanız gerekmektedir.

Işıklandırmalar ise dekorunuza sıcak ve zarif bir etki bırakacaktır. Tavandan pliselerin üzerine doğru düşecek olan bu ışıklar isteğinize göre renksiz olabileceği gibi renkli de olabilir. Tabiki renk konusundaki uyumlara dikkat edilmeli.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir