Cibinlikli Yatak Modelleri 1
DekorOne.com > Ev Dekorasyon > Yatak Odası Dekorasyon >

Cibinlikli Yatak Modelleri

Yatak odaları uyuduğumuz ve dinlendiğimiz yerler olduğundan dolayı nerdeyse günün en çok vaktini geçirdiğimiz yerlerdir. Bu yüzden yataklarımızı seçerken hem rahat olmasını hem de oldukça şık görünmesini isteriz. Ama insanlar ikisinin bir arada olamayacağını düşünerek haliyle sadece rahatlık kısmına odaklanıyor.

Yatak odası, çocuk odası veya genç odası için yatakların olduğundan şık ve hoş gözükmesi adına cibinlik kullanmak mantıklı olacaktır. Sizler de cibinlikli yatak ve bebekleriniz için cibinlikli beşikler tercih edebilirsiniz. Bu sayede hem siz hem de çocuklarınız kendinizi adeta sarayda yaşıyormuş gibi hissedeceksiniz. Cibinliklerin ilk zamanlarda çıkma nedeni yataklar için sineklik olarak tasarlanması olsa da zaman ilerledikçe cibinlikler yatak odaları için bire dekor ürünü haline geldi.

Yatak odalarında cibinlikli yatak kullanımında genelde dantelli cibinlik kullanılıyor.  Krem ve beyaz renginin asilliği veya pembe, kırmızı ve siyahın ağırlığı cibinliklerde kullanılıyor. Klasik ve vintage görünümü sevenler için ahşap cibinlik askısı kullanımı uygun olacaktır. Böylece yatağın 4 bir yanından uzanan cibinlik askısı yatağı büyük bir cibinlikle tamamen kapatmayı sağlar. Ama modern görünüm sevenler için ahşap kullanımındansa metal cibinlik aparatlarını uygun görüyoruz. İster yatağın her tarafını kapatacak düzeyde, isterseniz de sadece yatağın başlık kısmında yarıya kadar kapatacak düzeyde küçük cibinlikli yatak modelleri bulmak mümkün. Modern görünüm sevenler için bir diğer cibinlikli yatak modeli ise perdelerin asıldığı metal boruların yatak etrafına döşenmesi ile oluşturulan modeldir. Bu sayede hem rahatça cibinliği kaydırabilecek hem de klasik cibinlik havasından kurtulup modern görünümü sağlayabileceksiniz.

Çocuk Odaları İçin Cibinlikli Yataklar

Çocuklarınız ve bebekleriniz için hem eğlenceli hem de koruyucu olan cibinlikleri kullanmanız aynı zamanda çocuk odalarınızın daha şirin gözükmesini sağlayacaktır. Renk renk ve çeşit çeşit desenlere sahip birçok cibinlik çeşidi bulunmaktadır. Küçük beşiklerden büyük yataklara varana kadar birçok yatak çeşidine cibinlik ilave edebilirsiniz.

Beşiklere eklenecek cibinliklerin neon renklerde olmamak kaydıyla pembe, mor, mavi gibi canlı renklerde olmasını tavsiye ediyoruz. Böylece hem canlı renklerle bebeklerinizin ilgisini çekip uyumasına yardımcı olacak hem de neon olmamasıyla gözlerine zarar vermeyecektir. Bebek odaları için tül cibinlikli beşik kullanmanız daha hoş gözükecektir. Sade tül cibinlikli beşikler olduğu gibi güpürlü ve biyeli tül cibinlikler de bulunuyor. Beşikler için en çok biyeli tül cibinlikleri tavsiye ediyoruz. Bu sayede tülde ve biye kısmında 2 farklı renk kullanarak bebek odanızı renklendirmiş olursunuz.

Çocuklarınız için de cibinlikli yatakları tercih edebilirsiniz. Cibinlikli yataklar genelde kız çocuklarının odalarında daha çok tercih ediliyor. Cibinlikli yataklarda kendilerini adeta prenses gibi hissediyorlar. Desenli tül cibinlikli yataklar kullanmanız ise onları ekstra mutlu edecektir. Erkek çocuk odalarında ise daha sportif cibinlikler tercih ediliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir