cocuk odasi icin duvar kagitlari 2
DekorOne.com > Ev Dekorasyon > Çocuk Odası Dekorasyon >

Çocuk Odası için Duvar Kağıtları

Çocuklarımız her zaman göz bebeklerimiz olarak kalmışlardır. Onları koruyup kollar ve mutluluklarını her daim ön planda tutmaya çalışırız. Çocuklarımızın en çok zaman geçirdiği alan olan odalarını düzenlemeniz için sizlere birkaç tüyo vermekteyim. Öncelikle çocuk odaları cıvıl cıvıl ve yaratıcı şeylerin dolup taştığı odalar olmalıdır ancak duvarlardaki duvar kağıtlarının kırmızı gibi renkli olanlarından kaçınmanız gereklidir. Çünkü kırmızı renk enerji verici bir renktir, çocuklarımız günün her anında enerji doludur, bu renk uyumalarına engel olabilir.

İkinci olarak duvarları duvar kağıtları ile kaplarken seçeceğiniz motifler çocukları rahatlatmalıdır. Örnek vermek gerekirse tavanınızı yani çocuğunuzun odasındaki tavanı gökyüzü motifli güzel bir maviye sahip duvar kâğıdı ile süsleyebilirsiniz. Veya çocuk odası için duvar kâğıdı, seçimini çocuklarınıza bırakabilirsiniz. Bırakın onlar uzunca bir süre yaşayacakları odaları istedikleri tarzda duvar kâğıdı çeşitleri ile dekorasyon yapsınlar. Çocukların yaratıcılıklarını gördükçe sizlerin de eminim ki çok hoşunuza gidecek.

Hangi Motiflerde Duvar Kağıtları Kullanılmalı?

Çocuk odası duvar kağıdı modelleri oldukça çok çeşitlidir. İsterseniz odanın bütün duvarlarını, dilerseniz ise odanın sadece belli duvarlarını duvar kağıdı ile kaplayabilirsiniz. Çocuklarınızın sevdiği çizgi dizi karakterlerine sahip birçok duvar kağıdı modelleri bulunmaktadır. Bu figürleri istediğiniz herhangi bir duvara uygulayabilirsiniz. İsterseniz yatak başlıklarının olduğu kısma yaratıcı figürlerde duvar kağıtları kullanabilir, isterseniz yatakların karşısında yer alan duvarda duvar kağıdı kullanabilirsiniz. Çalışma masasının olduğu kısma duvar kağıdı koymak isterseniz, bu duvar kağıdı sade olmalıdır zira çocukların dikkatleri dağılabilir ve ders çalışmalarına engel olabilir.

Çocuk odalarında mavi gibi sakin renkler kullanılmalıdır. Eğer çocuklarınız mavi rengi seviyor ise ona deniz hayvanlarının olduğu bir duvar kâğıdı verebilirsiniz. Veya hayvanları çok seviyor iseler hayvanların olduğu duvar kağıtları da mevcuttur. Kız çocuğunuz var ise ve simli pembe şeylere bayılırsa onun odasının duvarın simli ve pembe renklerinin hâkim olduğu bir duvar kâğıdı ile kaplayabilirsiniz. Yıldızları, gökyüzünü çok seven meraklı uzay çocuklarına ise tüm bu figürleri barındıran duvar kağıtları da bulunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir