Dekoratif Ayna Modelleri 7
DekorOne.com > Dekorasyon Fikirleri >

Dekoratif Ayna Modelleri

Bir evin güzel görünmesini sağlayan birçok etken vardır. Bu etkenlerin en önemlisi ise mobilyalarımızı nasıl dekore ettiğimiz ve hangi dekor ürünleri ile kombin yaptığımızdır. Dekorasyon ürünlerinin başında gelen aynalar, neredeyse evimizin her yerinde bulunmaktadır. Eve girip çıkarken her daim baktığımız bu aynalar ihtiyacımızın yanında dekor açısından da oldukça önemlidir.

Aynalar; evimizde yatak odası, banyo gibi kalıplaşmış yerler dışında dekor olarak da küçüklü büyüklü her odamızda kullanılabilir. Evin her yerinde kullanılabilen aynaların en güzel yanı ise küçük evleri olduğundan daha büyük ve güzel göstermesidir. Aynaların bu avantajını, hemen hemen küçük olan her evde kullanıldığını ve başarılı olduğunu gözlemleyebilirsiniz.

Dekoratif Banyo Ayna Modelleri

Her ne kadar kullanım kolaylığı açısından birçok insan büyük aynaları tercih etmek istemese de aynaların banyolara kattığı ekstra havanın varlığı yadsınamaz bir gerçektir. Günümüzde ise banyo dolaplarına konulan aynaların çeşitli modelleri bulunmaktadır. Dekoratif banyo ayna modelleri şekil itibariyle yuvarlak, oval, dikdörtgen, kare şeklinde olabildiği gibi parçalı da olabilmektedir. Parçalı aynalarda ise genelde ikiden fazla parça kullanılmamaktadır. Çünkü banyoda aynalar dekorasyondan daha çok ihtiyaçlarımız doğrultusunda kullanılmaktadır ve böylece kesik kesik aynalar bizi rahatsız etmez.

Dekoratif Boy Aynaları

Birçoğumuzun odasında bulunan boy aynaları, evden çıkmadan önce son baktığımız yer olmakta.  Sadece işlevini yerine getirmesi yeterli diyerek nasıl göründüğünü önemsemez isek bu aynalar odamızın havasını bozabilir. Boy aynalarında dekoratif açıdan en önemli unsur aynanın çerçevesidir. Örneğin odamızdaki mobilyaların hepsi ahşapken, aynamızın çerçevesi metalden olursa çok hoş bir görüntü oluşmaz. Bu yüzden boy aynası alırken en çok çerçevesine dikkat etmeliyiz. Daha sonrasında ise şeklini ve boyutunu kendi isteklerimiz doğrultusunda seçersek boy aynaları odamıza dekoratif açıdan oldukça güzel bir hava katacaktır.

Dekoratif Aynalar

Artık aynalar, sadece kendimize bakmak için aldığımız eşyalar değil. Aynı zamanda evlerimizin, iş yerlerimizin görünüşü için başvurduğumuz ilk dekor ürünleri. Günümüzde ise bu dekor ürünleri açısından oldukça zengin mağazalar bulunmaktadır. Bu yüzden seçerken hiç zorlanmayacaksınız. Dekoratif aynaları sadece büyük aynalar olarak düşünmemeliyiz. Bu aynalar, bir madeni para büyüklüğünde 20- 30 tane olabileceği gibi, tüm duvarımızı kaplayan tek bir ayna da olabilir. Küçük ve çok olan aynalar alındığında duvarlara gelişi güzel veya belli bir simetri doğrultusunda dağıtabilirsiniz ve bu ortaya modern bir görüntü oluşturacaktır. Tüm duvarı kaplayan aynalardan kullanmak isterseniz, bu duvarı evinizin en dar duvarı seçerseniz daha hoş bir görüntü oluşturacaktır. Bu sayede hem odanın 4 duvarının da tek düze olmasından kurtulmuş olursunuz hem de odanın olduğundan daha geniş gözükmesi sağlanır.

Dekoratif aynalar, saydam olan normal aynalar dışında renkli olarak da çoğu yerde satılmaktadır. Bu renkli dekor aynaları iş yerlerinde oldukça tercih edilmektedir. Çünkü renklerin, insanlar üzerinde psikolojik çok etkisi vardır ve bu renkler aynalarla birleşince daha pozitif ve güzel görünümler açığa çıkarır. Renkli aynaları koridorlarınızda kullanırsanız, oralardaki boşluğu kapatmış ve koridorlarınızı renklendirmiş olursunuz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir