Dekoratif bahce mobilyalari- Turuncu Bahce Koltugu
DekorOne.com > Bahçe Dekorasyon >

Dekoratif Bahçe Mobilyaları

Yazın gelmesi ile birlikte bahçeli evi olan herkes, gün içinde bahçelerinde oturuyor. Şehrin sıkıcı kalabalıklığından uzaklaşıp, kendinizi eve attığınızda bahçenizde huzuru bulabilirsiniz. Size nefes alacağınız kendinize özel bahçelerinizi dekor ederken, bahçe mobilyaları da ihtiyaçlarınız doğrultusunda estetikliği de sağlayacak şekilde seçilmelidir. Bu dekorların birçoğu sadece yazın keyfini sürdüğünüz bahçeler için değil, aynı zamanda kış bahçeleriniz için de geçerlidir.

Keyifli Mobilyalar!

Hem bahçenizde oturup hem de yavaşça salınmak ve keyiflenmek ister misiniz? Veya çocuklarınızın da seveceği bahçe mobilyaları mı arıyorsunuz? O zaman bahçe salıncakları tam da sizlerin aradığı mobilyalar. Değişik renk ve büyüklükteki bahçe salıncakları, şüphesiz bahçenizin en favori mobilyası olacaktır. Birkaç kişilik salıncaklar olduğu gibi, dekoratif açıdan çok daha güzel gözüken tek kişilik bahçe salıncakları da oldukça popülerdir. Günümüzde bu bahçe salıncaklarının üzeri kapalı olanları da bulunmaktadır. Bu sayede yağmur yağarken de bahçenizde salıncağınıza oturup, dinlenebilir ve toprak kokusunu içinize çekebilirsiniz. Çocuklarınızın da seveceği bir diğer bahçe mobilyası da bahçe hamaklarıdır. Bahçelerinizde ağaçlara asabileceğiniz bu hamaklar, bahçede oturmanızın yanı sıra dinlenip, uyumanıza da imkan tanır.

Bahçelerinizde en çok ihtiyacınız olan şey elbette ki bahçe masaları olacaktır. Bahçe masaları; bahçenizde oturduğunuz esnada bilgisayarınızı kullanacağınızda, yemek yiyeceğinizde, arkadaşlarınızla oyun oynarken ve daha birçok olayda size oldukça lazım olacaktır. Bahçe masalarınızı seçerken en çok dikkat etmeniz gereken şey ise masanın yapıldığı malzemedir. Eğer malzeme sudan etkilenecek bir malzeme ise bu mobilyalar, bahçe mobilyası olarak kullanılmamalıdır. Bahçeleriniz hem bahçe koltukları hem de bahçe masaları koyacak kadar büyük değilse, bahçe koltuklarınızın önlerine koyacağınız suya dayanıklı malzemeden yapılma büyük sehpalar da masalar kadar kullanışlı olacaktır.

Bahçelerinize bahçe koltukları seçerken ağır olmamasına, rahat taşınabilmesine, kapanıp açılmasına dikkat etmek kış aylarında kaldırabilmek adına fazlasıyla önem arz etmektedir. Eğer koltuklarınızı kışın kaldırabileceğiniz bir alan yok ise bahçe sedirleri kullanabilirsiniz. Üzerlerinde taşınabilir minderler konulan bu sedirlerin suya dayanıklı olması durumunda, kışları sadece minderleri kaldırarak bahçenizi düzenleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir