dekore edilmis bir calisma odasina kim hayir der 1
DekorOne.com > Ev Dekorasyon > Çalışma Odası Dekorasyon >

Dekore Edilmiş Bir Çalışma Odasına Kim Hayır Der?

Çalışma odaları eğer oturulan ev çok büyük değilse ve çalışma odası olarak kullanılabilecek ekstra bir odaya sahip değilse başka amaçlarla kullanılan odalarla birleştirilerek kullanılmaktadır. Örneğin misafir odasının veya salonun bir bölümü çalışma köşesi gibi düzenlenerek kullanışlı bir alan yaratmak mümkündür. Sade renklerdeki mobilyalar kullanılarak oluşturulan çalışma odaları çalışma anında dikkatin dağılmasını önleyerek daha verimli vakit geçirilmesini sağlayabilmektedir. Çalışma odası için dekoratif öneriler sunacağımız yazımızı okuyarak konu hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Yetişkinler İçin Çalışma Odası Dekorasyonu

Ülkemizdeki evlerin geneline baktığımızda çalışma odalarının evlerin vazgeçilmez bir parçası olduğunu söylemek pek de doğru olmayacaktır. Genellikle evden çalışan kişiler tarafından tercih edilen çalışma odası dekorasyonu mümkün olduğunca sade olmalı ve dikkat dağıtıcı faktörlerin uzağında olmalıdır. Çalışma odasında yer alması gereken mobilyalar kişilerin ihtiyaçlarına göre belirlenmelidir. Ama genel olarak bunlar çalışma masası, çalışma lambası, çalışma koltuğu ve kitaplık gibi eşyalardır.

Çocuklar İçin Çalışma Odası Dekorasyonu

Ülkemizde çalışma odaları sadece çocukların ihtiyacıymış gibi algılanmaktadır. Bu sebeple hemen hemen her çocuğun bir çalışma odası vardır fakat yatak odasıyla aynı yere planlanmıştır. Birçok dekorasyon anlayışına göre evdeki kullanım alanları birbirinden ayrılmalı ve bu şekilde şekillenmelidir. Fakat günümüzde yaşam alanlarının giderek daha da küçülüyor olması bu olanağı ortadan kaldırmaktadır. O yüzden çocuklar için çalışma odası dekore edilirken dikkatlerini dağıtacak renkler ve aksesuarlardan mutlaka uzak durulmalıdır.

Çalışma Odası İçin Aksesuar Seçimi

Çalışma odaları dekore edilirken mümkün olduğunca sade mobilyalar kullanılması gerektiğini söylemiştik. Ancak konsantre olmanızı zorlaştırmayacak şekilde kullanılabilecek çalışma odası için dekoratif eşyalar da mevcuttur. Bunların başında çalışma lambaları gelir. Çalışma alanının karakteri hakkında ipuçları verebilecek lambalar arasından modern veya antika görünümlü bir çalışma lambası seçilerek masanın daha şık görünmesi sağlanabilir. Lambalar dışında odada kullanılabilecek bir tablo veya kara tahta, mantar pano gibi not almanızı sağlayacak eşyalar da odayı güzelleştirmeye yetecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir