dikdortgen salon dekorasyon fikirleri 5
DekorOne.com > Ev Dekorasyon > Salon Dekorasyon >

Dikdörtgen Salon Dekorasyon Fikirleri

Türkiye içerisinde yapılan tüm binaların genel olarak salonları dikdörtgen olmaktadır. Dikdörtgen salonların iyi yönleri olduğu gibi kötü yönleri de elbette vardır. Konumuzda sizlere dikdörtgen salon dekorasyon fikirleri vereceğiz. İlk olarak şunu söylememiz gerekiyor, Salon Dekorasyonu yaparken mobilyaların şıklığından önce renk uyumuna ve salona koyacağınız mobilyaların ortamı boğmamasına dikkat etmelisiniz.

Dikdörtgen Salon Dekorasyonu Renk Fikirleri

İlk olarak sizlere renk uyumundan bahsetmek istedim. Salonda genellikle işten geldikten sonra vakit geçireceğinizi unutmayınız. Bu sebepten dolayı çok göz alıcı renkler tercih etmeyiniz. Göz alıcı renkler kesinlikle gözlerinizi yoracaktır. Aynı zamanda çok koyu renklerde psikolojik olarak sizi bunaltacaktır. Kesinlikle tercih etmeniz gereken renkler içinizi ferahlatacak, huzur verecek ve doğal renkler olmalıdır. Turkuaz, Koyu Yeşil, Toz Pembe, Beyaz, Açık Kahve tarzı hem size doğayı anımsatacak renkler seçmeli hemde psikolojik olarak içinizi ferahlatacak renkler olmalıdır.

Dikdörtgen Salon Dekorasyonu Mobilya Tercihi

Dikdörtgen salonlar için mobilya tercih ederken kesinlikle kaba olmayan salonu doldurmayacak mobilyalar tercih etmelisiniz. Türk kadınlarının en büyük hataları çok büyük mobilyalar tercih etmektir. Büyük mobilyalar kesinlikle ortamı daraltacak ve insanların huzurunu bozacak mobilya türleridir. Eğer salonunuz küçük ise kesinlikle L koltuk tercih etmelisiniz. L koltuklar kesinlikle çok rahat, ortamı sıcak gösteren ve aynı zamanda yerden büyük ölçüde tasarruf etmenize yardımcı olmaktadır. Oturma grubu tercihini salonun büyüklüğüne göre tercih ettikten sonra TV Sehpası olarak küçük sehpalar tercih edebilir veya direk duvara TV’yi yapıştırarak bu konuyu atlatmış olabilirsiniz. Kesinlikle salonunuzun köşesinde fiskos sehpa tercih ediniz. Bu sehpalar üstünde isteğe bağlı danteller kullanabilirsiniz. Kesinlikle canlı ağaçlar ile evinizi süslemelisiniz. Doğallık insanlara her zaman huzur vermektedir.

Dikdörtgen Salon Avize ve Süs Eşyaları

Salonlar için avize bölümünü bu noktada anlatmak istedim sizlere. Avizeler evleri en önemli süs eşyaları arasında bulunmaktadır. Salonda veya koridorda ilk göze çarpan kısım kesinlikle avizedir. Bu yüzden avize tercih ederken çok büyük kaba avizeler değil evinizin genel dekorasyonuna uygun avizeler tercih etmelisiniz. Kesinlikle klasik bir ev dekorasyonu yapıyorsanız avizeleri teknolojik veya sportif tercih etmeyiniz. Avize renk uyumunu kesinlikle sağlamaya çalışınız.

Duvar kağıdı tercihi olarak klasik çizgileri tercih edebilirsiniz. Kesinlikle duvar boyası veya duvar kağıdı için açık tonları tercih etmeye çalışınız. Krem ve Beyaz ağırlıklı duvar renkleri tercih etmelisiniz. Koyu tonlar duvarda ortamı çok fazla boğacaktır. Duvarlarınızda tablolar, modern saatler veya duvara yapışan canlı ağaçlar tercih edebilirsiniz. Evlerin dekorasyon anlamında en büyük önem taşıyan kısmı şüphesiz duvarların dekorasyonudur. Aşağıda sizlere bir kaç salon dekorasyonu sunacağız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir