duvar dekorasyon fikirleri 7
DekorOne.com > Dekorasyon Fikirleri >

Duvar Dekorasyon Fikirleri

Dekorasyon denince akla bir çok alan gelmektedir. Mobilya takımları, yemek masaları, halılar veya yatak odaları gibi bir çok alan akla gelmektedir. Aslında dekorasyonda her ne kadar bu kısımlar ön planda olsa da arka planda insana huzur veren ve tasarımı tamamlayan kısım ise duvar dekorasyonudur. Duvar dekorasyon fikirleri olarak sizlere bu konumuzda duvar kağıtları, renk tonları, tablo ve saatler gibi alternatif duvar süsleri için fikirlerimizi sunacağız.

Duvar Dekorasyon Kağıt Kaplama Seçenekleri

Duvar dekorasyonunda son yıllarda en çok kağıt kaplamalar tercih edilmektedir. Kağıt kaplamalar için önünüzde bir çok seçenek vardır. Fakat kesinlikle çok ağır ve karmaşık duvar kağıtları tercih etmeyiniz. Düz ve klasik hatlara sahip kağıt kaplamalar arka planda insanı yormayacak ve dekorasyona büyük bir katkıda bulunacaktır. Aslında bu durumu sizlere şu şekilde açıklayabiliriz. Herhangi bir ortama girdiğinizde kırmızı gibi yoğun tonlara sahip bir ürünün çok yer kaplaması ortama girildiğinde direk insanın odağını o noktaya çekecektir. Duvarların komple büyük kırmızı güllerden veya çiçeklerden oluşması kesinlikle ortamı boğacaktır. Onun yerine krem, kahve gibi aşırı dikkat çekmeyecek renkler tercih etmeli ve çizgileri modern, klasik şekillerde olan dekorasyonlar daha çok ortama yakışacaktır.

Duvar Dekorasyonu Taş, Tuğla Kaplama

Hayatlarına daima doğallığı katmaya çalışan bir çok insan olabilir. Bu noktada kesinlikle yapay taş, tuğla üretimini incelemenizi öneririz. Teknolojinin gelişmesi ile tamamen gerçekçi görüntülere sahip taş, tuğla kaplamalar üretilmektedir. Aslında temel olarak çimento esaslı kalıplar ile üretilmektedir. Ağırlık olarak hafif olması duvarlarınızı süslemesinde kesinlikle bir engel olmayacaktır. Doğal taş ve tuğlalar hem ağır hemde maliyetli olmasından ötürü insanlar tarafından pek tercih edilmiyor. Bu noktada kesinlikle yapay taş tuğla çeşitlerini incelemelisiniz.

Duvar Dekorasyonu Süs Eşyaları

Duvar dekorasyonunda hem süs hemde işlevsel olarak bir çok ürün bulunmaktadır. Özellikle modern saatler ve çiçekleri bu noktada sizlere örnek olarak gösterebiliriz. Saatler sayesinde hem zamanı ölçebilir hemde muhteşem bir şıklığa sahip olabilirsiniz. Elbette duvara asılı çiçekler ortamın oksijenini ve aynı zamanda doğallığı tamamen sizlere yansıtacaktır. Saatlerin ve çiçeklerin yanı sıra tablo tercihleri de son zamanlarda tercihler arasına girmeye başlamıştır. Aslında tüm bu öneriler kişinin kendi zevklerine göre değişiklik göstermektedir. Aşağıda sizlere fikir oluşturması açısından bir kaç örnek resim paylaşacağız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir