en guzel yatak odasi duvar boya renkleri 7
DekorOne.com > Ev Dekorasyon > Yatak Odası Dekorasyon >

En Güzel Yatak Odası Duvar Boya Renkleri

Renklerin hayatımızda yeri psikolojik açıdan inanılmaz derecede büyük önem taşıdığını dile getirmem gereklidir. Çok açık parlak renkler insanı zaman içerisinde yorar ve kendini kötü hissetmesini sağlar. Parlak renkler her ne kadar güzel gözükse de bir çok insanın tercihi olsa da psikolojik açıdan kesinlikle önerilmemektedir. Çok koyu renkler ise insanın içini karartarak insanı karamsarlığa sürükleyecektir. Aslında renkler günlük yaşantımızda çok büyük bir öneme sahiptir. İnsanlar bilinçsiz bir şekilde dekore edilmiş evler, kıyafetler kullanmalarından ötürü hem anlık psikolojinize hemde uzun soluklu psikolojinize çok büyük hasarlar vermektedir.

Yatak Odası Duvar Boya Renkleri

Günlük yaşantımızda aslında yatak odaları çok fazla zaman geçirdiğimiz bir ortam değildir. Gün içerisinde en çok çalıştığımız ortam ve oturma odamızda zaman geçirmekteyiz. Hatta yatak odamızda gün içerisinde 1 saat vakit bile geçirmiyoruzdur. Yatak odamızda kullanacağımız rengin çok fazla psikolojimizi etkilemeyeceğini dile getirmemiz gereklidir. Yukarıda anlattığımız durumlara kesinlikle oturma odası veya mutfak gibi yerlerde çok dikkat etmelisiniz. Yatak odası denince akla aslında romantizm akla gelmektedir. Elbette yatak odamızın duvar boyasını romantik renklerle dekore etmek çok hoş olacaktır.

Kırmızı  ve pembe renkler romantizmin temelini oluşturan renkler arasında bulunmaktadır. Elbette bu renklerin civarı olan mor veya eflatun tarzı renkleri de tercih edebilirsiniz. Kesinlikle düz bir renge boyamanızı önermiyoruz. Duvar boyası yaparken pembe, kırmızı, mor gibi renkleri kullanırken yanında kesinlikle beyaz rengini de kullanmanızı öneriyoruz. Duvarınızda bu renkleri kullanırken estetik çizgiler doğrultusunda güzel resimlerde çizebilirsiniz. Bu kısım kesinlikle sizin yaratıcılığınıza kalmış bir durumdur. Aşağıda sizlere bir kaç öneride bulunacağız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir