erkek bebek odasi perde modelleri 7
DekorOne.com > Ev Dekorasyon > Bebek Odası Dekorasyon >

Erkek Bebek Odası Perde Modelleri

Bebek odası dekorasyonları için sizlere daha önce bir çok konuda bilgi vermiştik. Bu konumuzda bebeklerimizin perde modelleri hakkında bilgi vereceğiz. Fakat öncesinde küçük bilgiler vermek istiyoruz. Bebeklerin daha çok küçük olmasından ötürü her türlü bakteriden uzak tutulmalıdır. İnsan oğlunun en zayıf ve hassas olduğu dönemi kesinlikle bebeklik dönemidir. Bebeklik sürecinde kapılacak bir hastalık tüm hayatında ciddi zararlar verebilir. Bu yüzden bebek odasına seçilecek tüm dekorasyon ürünleri kesinlikle bakteriyel ve sağlığa zarar vermeyecek ürünler olmalıdır. Aynı zamanda bebeklerin çekip üzerine devireceği veya kendine zarar verebileceği her türlü dekoratif eşyadan kaçınmaya çalışın. Unutmayın her şeyden önce bebeğinizin sağlığı ön plandadır.

Erkek Bebek Odası Perde Kumaşları

Perdelerin kalitesini şüphesiz kumaşı belirlemektedir. Kumaşın kalitesi ve sağlamlığı perdenin ne kadar uzun soluklu olacağını göstermektedir. Perdelerin kumaşı ne çok kalın olacak nede çok ince olacak tam ortası kararınca olmalıdır. Kalın perdeler ne kadar ütülerseniz ütüleyin asıldığında ağır olacağından ötürü güzel bir görüntü oluşturmayacaktır. Aynı zamanda kalın perdeler zaman içerisinde ağırlıktan ötürü sünerek kötü görüntüler oluşturacaktır. İnce kumaşlı perdeler ise ufacık bir asılma da kopma veya yırtılma gibi durumlar yaratacaktır. Sonuçta bebek odası perde modeli için en azından sağlam bir perde ihtiyacınız bulunmaktadır.

Kesinlikle bebeğinizin odası güneş alan bölgede ise açık tonlu perdeler tercih etmeye özen gösteriniz. Koyu tonlu perdeler güneş yüzünden zaman içerisinde solarak kötü bir şekle bürünürler. O yüzden alacağınız perdenin rengi ve odanın konumu çok iyi tartılmalıdır.

Erkek Bebek Odası Perde Uzunluğu ve Pile Sıklığı

Bebek odasına takacağınız perde kesinlikle cam hizasında kısa olmalıdır. Uzun perdeler bebeklerin odasında koştururken takılıp düşmesine ve kendisine zarar gelmesine sebep olabilir. Kısa perdeler kesinlikle bebekleriniz için tercih edilecek en doğru perde türüdür. Perde pile sıkılığına gelecek olursak kesinlikle çok sık pileli perde tercih etmeyiniz. Sık pileli perdelerin güzel göründüğünü düşünebilirsiniz fakat sık pileler eve hiç ışık girmesine izin vermezler. Bebek odası kesinlikle evin en çok ışık alması gereken odaları arasında bulunmaktadır. Bebeğinizin uykudan uyandığında en azından ortamı görmesine yardımcı olacaktır. Aşağıda size bir kaç örnek sunacağız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir