Kahverengi Lüks Oturma Odası Önerileri
DekorOne.com > Dekorasyon Fikirleri >

Ev Dekorasyonu Hakkında En Önemli 5 Madde

Yeni bir eve taşınıyor veya evinizi yeniden mi dekore ediyorsunuz? Gergin hissetmenize gerek yok! Sizlere vereceğimiz modern ve harika ev tasarım fikirleri ile aslında evinizi dekore etmenin eğlenceli ve düşündüğünüzden çok daha kolay olacağını göreceksiniz.

  • Dekorasyon Tarzınızı Belirleyin

Çok kolay bir kural, ev dekorasyonu yaparken tek bir tarzı veya en fazla birbiri ile uyum içinde olan birkaç tarzı bir arada kullanmaktır. Bu tarzlara örnek olarak;  modern tarz, geleneksel (köy evi benzeri) tarz, doğal ve ahşaplardan oluşan natural tarz ve çiftlik evi gibi daha maskülen tarzlar…

  • Evinizi Oda Oda İlerleyerek Dekore Edin!

Boş bir ev ile ne yapacağınızı şaşırmanız oldukça doğaldır. Bunun nedeni ise, aynı anda tüm evi dekore etmeye çalışmanız olacaktır.  Odaları sizin için olan önemine göre sınırlandırın. Ve en önemli odadan başlayarak evinizi, her seferinde tek bir oda olacak şekilde tasarlayın. Böylece aynı zamanda odalar arasında belli bir tarz geçişini de yakalayarak bütünlüğü bozmamış olacaksınız.

  • İlk Olarak Odadaki En Büyük Parça İle Başlayın

Aslında bu öneri de 2. maddedeki önerimize benziyor. İlk önce en önemli ve en göze çarpan parçayı seçer ve tasarlarsınız. Diğer parçalar da ona uygun olarak belli bir akış içinde dekore edilecektir. Bu parça, yatak odaları için yatakken, salon için oturma odası takımı olacaktır.

  • Duvarları Renklendirin!

Nasıl ki resim yaparken arka planı renklendirmeden önce resim pek bir şeye benzemiyorsa, ev dekorunda da aynısı geçerlidir. Eğer evinizdeki eşyalar ve duvarlarınız uyumsuz ise dekorunuz hiçbir zaman gözünüze tamamlanmış gelmeyecektir. Sanılanın aksine odalarınız hep beyaz ve krem gibi açık renkler olmak zorunda değil! Canlı, cesur ve zengin renkler de tercih edebilirsiniz.  Elbette ki, odalarınız küçükse açık renklerden yararlanmalısınız. Ama bu, odanızın tüm duvarlarının açık bir renkle kalması demek değildir. Tek bir duvarı veya en azından duvarların bir bölümünü güzel duvar kağıtları ile kaplayabilirsiniz.

  • Son Dokunuşları Yapın

Sizin de tahmin edeceğiniz gibi, evin son rötuşu ev dekorasyonu aksesuarlarıdır. Bu aksesuarlar aydınlatmalar, tablolar, heykeller ve aynalar olabilir. Bunlardan en önemlisi tabii ki aydınlatmalardır. Çeşitli, rengarenk ve ihtişamlı avizeler, klasik tarzdaki bir evin vazgeçilmezi iken, modern tarzdaki bir evin vazgeçilmezi de yine modern avize ve ledler olacaktır. Aynalar ise çok kullanılmamasına rağmen her tarzdaki eve uyum sağlayan ve kesinlikle dekorasyonu tamamlayan aksesuarlardır. Çeşitli tarzdaki dizilimleri ile de kendinizden parçalar katarak, özgün tasarım oluşturmanıza yardım edecektir.

Aşağıdaki ev dekorasyonu örneklerimizi inceleyerek, bu konudaki bilgilerinizi görsellerle pekiştirebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir