evidea mutfak halisi modelleri ve fiyatlari 2018 4
DekorOne.com > Ev Dekorasyon > Mutfak Dekorasyon >

Evidea Mutfak Halısı Modelleri ve Fiyatları 2018

Mutfak halısı tercih ederken bir çok faktöre dikkat etmeniz gereklidir. Öncelikle mutfakta yemek yapılmasından ötürü halı üzerine genellikle yemek damlaması ve içecek dökülmesi gibi bir çok problem yaşayabilirsiniz. Özellikle yemekler içerisinde yağ barındırmasından ötürü döküldü yerde lekeler bırakabilir. Bu sebepten dolayı halı tercih ederken kesinlikle silinebilir ve leke kalmayan türde ipliklere sahip halılar tercih etmeye çalışınız.

Halıların leke tutmayanı tercih ederken kesinlikle ilk olarak iplikleri kısa olan halılar tercih ediniz. Uzun iplikli halıların üzerine bir şey döküldüğünde en dibine kadar akarak kalıcı bakteriler oluşmasına sebep olacaktır. Bu yüzden o halıda gezecek çocuklar veya bebekler için bu kesinlikle büyük bir sağlık sorunu yaratabilir.

Evidea Mutfak Halısı Modelleri ve Fiyatları 2018

Evedia firmasında bir çok halı çeşiti bulunmaktadır. Uzun iplikleri olan halılardan tutun kısa ipliklere sahip veya ipliksiz kilim tarzı halılara ulaşabilirsiniz. Kısacası evidea firması her türlü zevke ve ihtiyaca yönelik halıları sizlere sunmaktadır. Evidea firması aynı zamanda sadece ev dekorasyonu için sizlere hizmet vermektedir. Bu sebepten dolayı ev dekorasyonunda her türlü detayı en kaliteli ürünlerle sizlere sunmaktadır. Evidea firması halı fiyatlarına değinecek olursak kesinlikle orta halli her ailenin tercih edebileceği fiyatlara sahiptir. Markanın büyüklüğüne bakarak fiyatların pahalı olacağını kesinlikle düşünmeyiniz. 2018 yılı itibariyle tüm ev ürünlerinde istediğiniz şıklık da modellere ulaşabilirsiniz.

Mutfak Halısı ve Hijyen

Makalemizin başlangıcında halıların hijyen konusunda çok büyük önem taşıdığına değinmiştik. Burada konuyu biraz daha açıklayarak sizin kafanızdaki fikri tam anlamıyla oluşturmaya çalışacağız. Kesinlikle mutfak halısı tercih ederken kilim tarzı ipliksiz veya çok kısa ipliklere sahip halılar tercih etmeye özen gösteriniz. Mutfaklarda halıların üzerine sürekli olarak yiyecek ve içeceklerin döküldüğü düşünülürse uzun iplikli halıların tabanı kesinlikle bakteri yuvasına dönüşecektir. Bu sebeplerden dolayı kesinlikle kilim veya kısa iplikli halılar tercih ediniz.

Mutfak Halısı için Osmanlı Kilimleri Tercihi

Son yıllarda klasik dekorasyonu bir çok aile tercih etmektedir. Klasik halı görünen halıların aslında eski bir halı olmadığını dile getirmemiz gerekli. 20-30 yıl önce alınmış ve iplikleri kısalmış halılar yeniden dekore edilerek kilim haline dönüştürülmektedir. Yıpranmış, yanmış ve bazı bölümlerinin kelleşmiş olan halıları alarak özel bir kimyasal içerisinde geçirerek tüm ipliklerini kısaltıyorlar. Peşinden tek tona boyayarak halının o tek rengin farklı tonlarında olmasını sağlıyorlar. Bu tarz halılar son görünüm olarak kilim gibi gözükmektedirler. Sizlerde bu tarz halıları mutfaklarda tercih edebilirsiniz. Aşağıda sizlere bu tarz halı modelleri de sunacağız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir