Fusya Rengi Mutfak Dekorasyonu 2
DekorOne.com > Ev Dekorasyon > Mutfak Dekorasyon >

Fuşya Rengi Mutfak Dekorasyonu

Mutfak dekorasyonu yaparken hangi renklerden yararlanacağımıza karar vermek bazen çok zor olabiliyor. Canlı ve dikkat çekici renkleri mi yoksa yumuşak ve açık renkleri mi tercih etmemiz gerektiğini düşünür dururuz. Bazen zevkimiz bizi neon, canlı renklere yönlendirse de buna cesaret edemeyip soluk renkler tercih ettiğimiz oluyor. Bu durumlarda insanların ne düşüneceğinden çok kendi zevkinize göre dekor düzenlemesi yapmanız en doğrusu olacaktır.

Fuşya, pembe ve mor arasında kalan o güzel renk de dikkat çekiciliğinden dolayı bizleri düşündürebilir. Ama fuşya rengini seviyorsanız mutfak tasarımını bu renk ile tamamlamanız hem sizleri mutlu eder hem de mutfağınızın canlı gözükmesini sağlar. Ama fuşya gibi canlı ve üzerine ilgi çeken renkleri mutfağınızda kullanacağınızda dikkat etmeniz bazı ufak tüyolar bulunmaktadır. Bizler de sizler için bu ufak tüyoları derledik.

  • Fuşya renk olarak beyaz, siyah ve gri ile oldukça uyumlu olduğu için mutfağınızda fuşya renginin yanında bu renkleri kullanabilirsiniz. Böylelikle hem fuşyanın neonluğu azalmış olur hem de uyumlu mutfaklar dekore etmiş olursunuz.
  • Fuşya rengini mutfaklarınızda kullanırken fuşya rengi mutfak dolapları kullanımı oldukça mantıklı olacaktır. Sadece masa gibi küçük detaylara fuşya rengini verip diğer alanlarda farklı renkler kullanmanız fuşya rengini geri plana atar. Ama fuşyayı ön plana çıkarmak ve aynı zamanda göz yorucu olmayan mutfaklar istediğinizde fuşya ile beyaz ve krem gibi açık tonları kombinleyebilirsiniz.
  • Fuşya, oldukça dikkat çekici ve ana bir renk olduğu için yanında kırmızı, mor, lacivert gibi koyu ve baskın renkler kullanmamanızı öneriyoruz. Bu konuda oldukça dikkatli olmalısınız. Çünkü birden fazla baskın rengi bir arada kullanırsanız mutfaklarınız karmaşık ve göz yorucu gözükecektir. Onun yerine fuşyayı yumuşak renklerle kombinleyerek öne çıkarmalısınız.
  • Fuşyayı mutfak dolaplarında kullanmak yerine daha arka planda ama yine de dikkat çeken bir pozisyonda kullanmak isteyebilirsiniz. Bu kullanım genelde sade tarz sevenlerin kullandığı bir mutfak tarzıdır. Oldukça modern olan bu kullanımı beyaz mutfak dolapları ve fuşya tezgahlar veya fuşya rengi fayanslar ile tamamlayabilirsiniz. Ama tezgah ve duvarlarda fuşya kullanıldığında mutfak dolaplarını açık gri, beyaz, krem gibi açık renklerden seçmelisiniz. Böylece göz yorucu olmak yerinde sade, modern ve canlı mutfaklar tasarlamış olursunuz.
  • Sade mutfak isteyip de arada sadece dekor ürünleri ile renk katmak isteyenler içinse fuşya rengi dekor ürünleri vazgeçilmez olacaktır. Bembeyaz mutfak dolapları ve duvarların üzerindeki fuşya renkli desenler, kelebek ve yıldız yapıştırmaları tam da sizin aradığınız unsurlardır. Bunların yanında mutfak masalarınıza yerleştirebileceğiniz fuşya vazolar, biblolar ve hatta buzdolabına yapıştıracağınız fuşya magnetler de bu unsurlar arasında yer alabilir. Bu sayede hem sadelikten ödün vermemiş olursunuz hem de boğucu bir sadeliktense tarz ve modern bir sadeliği yakalarsınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir