Canlı Renkler Genç Odası Takımı
DekorOne.com > Ev Dekorasyon > Genç Odası Dekorasyonu >

Genç Odaları Renk Seçimi

Genç odası renk seçimi nasıl olmalı? Sorusuna sizler için çok güzel yanıtlar hazırladık. Genç odası renk tercih ederken kesinlikle tek renk duvar boyası tercih etmeyiniz. Tek renk mavi, pembe veya yeşil gibi tonlar odayı karanlık gösterecektir ve aynı zamanda odayı boğacaktır. Duvar boyası renk tercih ederken kesinlikle mavi, pembe veya yeşilin yanına kesinlikle beyaz tonunu ekleyiniz. Kısacası düz hatlardan oluşan beyaz ve koyu tonlar ile bir duvar boyası tercih ederek koyu tonların odayı boğmasını engellemiş olursunuz.

Duvar boyası tercihinden sonra elbette mobilyalar, yatak gibi unsurlarında renk tonları önem arz etmektedir. Odayı kesinlikle en az 3 farklı renk seçimi ile kombinleyiniz. Örneğin; Duvarda yeşil ve beyazı kullanırken yatak ve mobilyalarda bunlara bir renk daha ekleyerek ortamı ferahlatabilirsiniz.

Açık ve canlı renkler seçerek gençlerin ruhani halini olumlu etkiliyebilirsiniz. Kesinlikle siyah, lacivert veya mor gibi koyu tonlar seçmeyiniz. Psikolojik olarak bu tarz koyu tonlar gençlerin ruh halini kötü yönde etkileyecektir. Şimdi size aşağıda bir kaç örnek sunacağız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir