Gergi Tavan Modelleri 4
DekorOne.com > Dekorasyon Fikirleri >

Gergi Tavan Modelleri

Birçoğumuz evlerimizin yapısını değiştirmek ve mobilyalarımızı dekor etmeden önce duvarlarımızı, tavanlarımızı daha estetik göstermek istiyoruz. Bu isteğimiz, estetik görünüm açısından oldukça yerinde bir istektir. Tavanların düz ve renksiz görünümü eve, ekstra bir güzellik katmadığından son dönemlerde değişik tavan yapıları popülaritesini arttırıyor. Biz de bu yazımızda size son zamanların en çok tercih edilen tavanı olan gergi tavan modelleri hakkında bilgiler vereceğiz.

Gergi tavan nedir? Gergi tavan, tavanlarımıza geçirilen oldukça kaliteli ve üzerlerine resim basılabilen bir kumaştır. Resim basılabilmesinin yanı sıra, ışıklandırma ve dijital baskılarla da oldukça gelişme gösteriyor. Gergi tavan yapısı esnek bir yapıdır. Bu sayede sağlamlığı arttırılmıştır. Nem ve sudan etkilenmemesinin yanında yırtılma, esneme, çatlama yapmaz. Genel olarak oteller, konferans salonları gibi büyük yerlerde kullanılır. Ama gün geçtikçe gergi tavan sistemi evlerimizde de yerini alıyor ve haliyle evlerimize daha modern ve çağdaş bir görünüm kazandırıyor.

Gergi tavan yaptırırken nelere dikkat edilmeli? Gergi tavan yapımında dikkat etmeniz gereken ilk şey çalıştığınız profesyonel ekiptir. İş güzel yapılmadığı takdirde istediğiniz sonuçla karşılaşmamanız kaçınılmazdır. İkinci olarak ise gergi tavan kumaşının kalitesi oldukça önemlidir. Bakım ve boya gerektirmeyen bu tavanlar evde temizlendiğinden dolayı, kalitesiz ve nem geçiren bir kumaşta ise temizlik açısından oldukça zor olacaktır.

Aynalı Gergi Tavan

Gergi tavan çeşitleri arasında popüler olanlardan biri de aynalı modellerdir. Daha çok klasik bir havaya hakim olan evler, oteller ve iş yerleri arasında tercih edilmektedir. Aynanın kenarlarına sanki çerçeve varmış gibi eklenen kısımlar ise bulunduğu ortama daha otantik bir hava katacaktır. Tavana ayna dışında gösterişli bir avize eklenmesi ile birlikte de ortamın bütünlüğü oluşmuş ve istenilen klasik, otantik hava fazlasıyla yakalanmış olacaktır. Her görenin bu şık duruşa hayranlıkla bakacağı ise şüphesizdir.

3D Gergi Tavan

Gergi tavan modelleri arasında şüphesiz ki en çok rağbet gören 3D gergi tavan modelleri olacaktır. Gelişen teknoloji ile birlikte gittikçe gerçekçiliğini arttıran 3D, hayatımızın birçok yerinde olduğu gibi artık evlerimizin tavanlarında bile kullanılabiliyor ve bu da daha modern görüntü oluşturuyor. Bu sayede tavanlarınıza gökyüzü, orman, ay, yıldız, çiçek, hayvan gibi birçok 3D görüntü yerleştirebilir ve evinizin içinde de sanki bir ormanda dinleniyormuşsunuz gibi huzuru bulabilir ve bunu tüm gerçekliğiyle hissedebilirsiniz.

Dekoratif Gergi Tavan

Ayna ve 3D gergi tavanları gibi çok dikkat çekmeyen, sade ama modern bir tavan isteyenler için değişik şekillerde olan gergi tavanların birçok çeşidi bulunmaktadır. Bu şekiller iç içe daireler, kareler gibi değişik geometrik şekiller olabildiği gibi sizin istediğiniz şekil ve çizimler de olabilir. Bu tarz sadelik ve modern görünüm sevenler için nude tonlarda birçok dekoratif gergi tavan bulunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir