gri duvar boyasi ile uyumlu renkler 4
DekorOne.com > Dekorasyon Fikirleri >

Gri Duvar Boyası Renkleri ve Uyumlu Renkler

Konumuzda sizlere gri duvar boyası veya gri tonlarda yapay tuğla, taş kaplama ile uyumlu renkler konusunda bilgi vereceğiz. Aslında gri renk aynı beyaz renk gibi sade bir renktir. Bundan dolayı bir çok renk ile uyumunu sağlayabilirsiniz. Fakat bu noktada renklerin ağırlığı çok büyük önem taşımaktadır. Örneğin: ağırlıklı olarak kırmızı ile gri rengi birleştirebilirsiniz. Aynı şekilde ağırlıklı gri ile kırmızı rengi de birleştirebilirsiz. Fakat kesinlikle ikisininde orta kıvamda olduğu renkler uyumu bozacaktır. Aslında bu durum beyaz renk için geçerli değildir fakat gri rengin beyaza göre daha koyu olması grinin yanına koyacağınız renk ile birbirini boğabilir.

Gri Renk ile Uyumlu Renkler

Kırmızı, Sarı, Turuncu, Mavi, Turkuaz gibi ana renkler ile kesinlikle uyumludur. Fakat burada şöyle bir dezavantaj bulunmaktadır. Gri ile tüm bu renkleri birleştirebilirsiniz fakat kırmızı, sarı ve gri bu 3 rengi birleştirmeniz karşıtlık yaratacaktır. Bu noktada size şu şekilde iki örnek vermek istiyorum. Gri, Kırmızı, Siyah ve Beyaz renklerini birleştirerek çok güzel bir kombin yapabilirsiniz. Aynı zamanda bu renk paletinden kırmızıyı çıkartarak istediğiniz an rengi sarı, mavi gibi katarak bu uyumu devam ettirebilirsiniz. Ağırlıklı olarak gri kullanıp ondan daha az sarı renk kullanarak aralara siyah renk katıp muhteşem bir kombin oluşturabilirsiniz. Aslında bu renk uyumlarını aşağıda sizlere örnekler vererek anlatmam daha kolay olacak. Aşağıdaki resimleri inceleyerek demek istediğimi anlayabileceksiniz.

Gri Renk Duvar ile Mobilya Uyumu

Gri renk bir duvar boyası ile kesinlikle gri oturma grupları çok uyumlu olacaktır. Elbette duvarda asılı tablo ve saatlerde diğer ana renkleri kullanmalısınız. Aynı zamanda ahşap mobilyalarda veya gri koltukların yastıkların da sarı yastık kılıfları tercih etmeniz gereklidir. Elbette bu sarı renk örnektir sarı yerine istediğiniz ana rengi koyabilirsiniz. Aşağıda bu konuda bir kaç görsel yayınlayacağız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir