Gri Koltuk için Halı Modelleri ve Önerileri 1
DekorOne.com > Ev Dekorasyon > Oturma Odası Dekorasyon >

Gri Koltuk için Halı Modelleri ve Önerileri

Dekorasyonda en önemli unsurlar arasında renk uyumu bulunmaktadır. Elbette mobilyaların, dekoratif ürünlerin şıklığı ortamı güzelleştirmektedir fakat renk uyumu dekorasyonu tamamlayan en büyük unsurdur. Göze hitap eden renklerin şık olmayan mobilyaları dahi güzelleştirdiğine emin olabilirsiniz.

Koltuk takımları ile en önemli uyum sağlaması gereken dekoratif araçlar arasında elbette halılar bulunmaktadır. Koltuk takımları, masa, sandalye ve sehpa gibi tüm unsurları şüphesiz halılar bütünleştirmektedir. Halı modelleri ve önerileri için ise renk unsuru büyük önem taşımaktadır. Halıları ve mobilya takımlarını halı modelleri birleştirirken renk uyumu bu konuda en önemli unsuru taşımaktadır.

Gri Koltuk Takımı ve Halı Modelleri Uyumu

Gri renk ucu çok açık ve her renkle uyum sağlayabilecek renkler arasındadır. Gri rengi koyu tonlarla kullanmanızı önermeyiz. Açık ve mat renkler ile gri renk uyumu çok daha güzel olacaktır. Gri, Yeşil, Mavi gibi renkler birbiri ile aşırı derece uyumludur. Gri koltuk takımına ağırlıklı beyaz renk içinde barındıran bir halı ile kombinleyebilirsiniz. Beyaz, turuncu, açık kahve veya mavi renkleri olan bir hali ile gri renk koltuk takımını çok güzel kombinleyebilirsiniz.

Halı içerisindeki beyazdan sonra ağır olan renk tonu ile koltuk takımınıza yastık tercihi ederken aynı renkleri tercih ediniz. Halı içerisinde beyazdan sonra ağırlıklı olan renk turuncu ise yastıkları da kesinlikle bu renkten seçerek mükemmel bir uyum sağlayabilirsiniz. Aşağıda bu konuda bir kaç örnek sunacağız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir