Home Ofis Dekorasyonu 7
DekorOne.com > Ofis Dekorasyon >

Home Ofis Dekorasyonu

Home ofisler son dönemlerin en popüler ofisleri arasına girdi. Bu popülerliğinin nedeni genelde bütçe ve zaman kaybı olması olsa da normal ofislere göre de dekor anlamında oldukça sıcak. Zaten sıradan ofislerin insanlara uzak ve sıkıcı gelmesi de home ofislerin avantajlarından biri. Home ofislerinize samimi ve şık bir dekor yapmanız için sizlere birkaç home ofis dekorasyonu önerisi vereceğiz.

Hem İçten Hem De Ciddi Dekor!

Home ofislerin samimi görüntüsü elbette ofislere artı bir puan kazandıracak ama bu dekoru yaparken de oranın bir iş yeri olduğunu unutmamak gerek. Home ofislerinizi dekore ederken ne sıradan iş yerleri kadar resmi ne de ev dizayn eder gibi serbest dekor etmelisiniz. Yerleştireceğiniz masa ve sandalyelerle iş yerine daha yakınken, kırmızı ve mor gibi canlı renklerdeki tabloları ve yer varsa koltukları kullanarak ofislerinizin havasını samimi yapabilirsiniz. Aydınlatma olaraksa büyük ve gösterişli avizeler yerine renkli ve şirin aydınlatmaları tercih edebilirsiniz.

  • Renkli duvarlar, her zaman kurtarıcıdır. Home ofis sahipleri için de renkli duvarlar ortamı daha canlı kılacak. Aynı zamanda yeşil ve sarı gibi canlı renklerin insan psikolojisindeki yerleri de unutulmamalı. Bu gibi renkler klasik ofislerdeki siyah ve beyaz renklerdeki gibi enerji soğurmak yerine, çalışırken gün içinde daha canlı olmanızı sağlayacak. Böylece daha verimli çalışma saatleri elde edebileceksiniz. Ama bu canlı renkleri kullanırken de çok dikkat çeken neon renkler olmamasına dikkat etmeniz çalışma verimliliği açısından oldukça önemlidir.
  • Büyük ve dikkat çekici saatler… Evet çoğumuz saatleri sadece ihtiyaç olduğunda bakmak amaçlı kullanırız. Ama ofislerde duvar saatlerinin önemi sandığınızdan daha büyüktür. Psikolojik olarak çalışırken dikkatimizi çeken saat her zaman bizim daha verimli ve hızlı olarak iş yapmamızı sağlayacaktır. Bu konuda da en başarılı olsan saatler tabii ki büyük ve şık saatlerdir.
  • Işıklandırma, bir home ofiste en önemli unsur olabilir. Home ofiste en fazla birkaç kişi çalışacağından dolayı aslında klasik ofisler gibi bir ortam oluşmayabilir. Yeterince ışık almayan bir home ofis oluşturmanız ise çalışan kişilerin sürekli dikkatlerinin dağılmasına neden olacaktır. Bu yüzden evinizde bir odayı home ofis olarak kullanacaksınız o oda kesinlikle en havadar ve camları büyük olan oda olmalı. Bunun yanında da yerlerini özenle seçeceğiniz çok göze batmayan ışıklandırmalar kullanmalısınız.
  • Home ofislerinizi dizayn ederken dikkat etmeniz gereken bir diğer önemli nokta ise çok eşya kullanmamak. Çok eşya kullanarak odayı boğarsanız, çalışırken kendinize havadar bir ortam bırakmamanıza neden olur. Bu yüzden verimli çalışmalarınız azalır. Olabildiğince az eşya kullanımı bir home ofis için en mantıklı şey olacaktır. İhtiyacınız olan mobilyaları elbette home ofislerinizde kullanmalısınız. Ama bomboş bir görüntü de oluşturmamak şartıyla olabildiğince az eşya kullanırsanız, işinize daha çok dikkat verebilir ve verimli çalışabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir