2018 ikea sehpa modelleri 3
DekorOne.com > Ev Dekorasyon >

İkea Sehpa Modelleri 2018

Salon ve oturma odası dekorasyonlarının tamamlayıcı parçaları sehpalardır. Yıllarca büyük orta sehpalarla ev dekorasyonları tamamlanmaya çalışılsa da, günümüzde yer işgal etmesini önlemek amacıyla da farklı alternatifler çoğalmıştır. Katlanabilir sehpalar ve koltuk takımlarına geçmeli şekilde üretilen sehpaların yanı sıra, pek çok cam sehpa çeşidi ile de salonun darlığına ve genişliğine göre dekorasyonu tamamlamak mümkündür.

Yenilikçi ve kullanışlı mobilya tasarımları ile tüm dikkatleri üzerine çeken İkea, pek çok sehpa seçeneği ile müşterilerine hizmet vermeye devam ediyor. İkea sehpa çeşitleri ile ahşaptan metale, klasikten moderne pek çok alternatifle her türlü salon ve oturma odası dekorasyonuna uyacak modelleri bulabilirsiniz. Bulunan modeller arasında kendinize fikir edinebilir, trendlere uygun tasarımlarla salonlarınızı canlandırabilirsiniz.

Odanızın Boyutlarına Uygun Sehpa Seçimi

İkea sehpa modelleri arasından seçim yaparken, ilk olarak salonunuzun veya oturma odanızın boyutlarını unutmamanız gerekir. Gereğinden büyük ya da küçük sehpa seçimleri tüm dekorasyonu mahvedebilir. Geniş ve büyük salonlarda seçeceğiniz büyük orta sehpaları ile gereksiz boşluklar oluşmayarak, kötü bir görünüm önlenmiş olur. Kullanacağınız sehpa malzemesi için küçük çocuklarınız varsa bunları da dikkate almanız gerekir. Seçeceğiniz cam sehpa, çocuğunuz tarafından kolayca devrilerek kırılabilir. Ahşap bir orta sehpa seçimi, çocuklu aileler için uygun bir tercih olacaktır. Salonunuz veya oturma odanız küçük ise, cam sehpa seçimi odanızı daha geniş gösterir. Metal konstrüksiyonla desteklenmiş bir cam sehpa, oldukça şık bir tamamlayıcı olacaktır.

Tarzınızı Yansıtan Sehpalardan Yana Tercihinizi Kullanın

Salon ya da oturma odası için tarzınızı yansıtan mobilyalar seçersiniz. Bu tarzı tamamlayıcı İkea sehpa seçimi de oldukça önemlidir. Modern mobilyalarla kaplı bir salona klasik bir orta sehpa pek göze hoş gelmeyebilir. Bu tip bir seçim yaparken, kullanışlı sehpa modellerinden faydalanmanızı sizlere tavsiye ederiz. Çekmeceli bir sehpa modeli, tamamlayıcı olmasının yanı sıra size ihtiyaç duyduğunuz eşya saklama imkanlarını verir. Aynı şekilde raflı sehpalar da benzer amaçlarla kullanılabilir. Oda boyutuna göre sehpa seçtikten sonra, odanızda kalan bazı boşlukları da değerlendirmeniz gerekir. Gereksiz oluşan pek çok boşluk, dekorasyonların kötü gözükmesine sebep olabilir. İkea’da boşluklarınızı doldurabilecek, her tarzda şık sehpalar bulabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir