2018 ikea yatak ortusu modelleri 5
DekorOne.com > Ev Dekorasyon > Yatak Odası Dekorasyon >

İkea Yatak Örtüsü Modelleri 2018

Yatak odası mobilyalarının seçiminden sonra dekorasyonu tamamlamak için uygun yatak örtüsü seçmek gerekir. Size küçük bir ayrıntı gibi gözükse de doğru seçimler ile odanın ışığı, enerjisi ve görünümü değişerek şık kombinler elde edilir. satenden pamuğa pek çok kumaş alternatifinin yanında, her renk ve desende yatak örtüleri bulabilmek mümkündür. Birkaç püf noktaya dikkat ederek şık yatak odası dekorasyonları oluşturabilirsiniz.

Kullanışlı ve kaliteli yatak örtüleri ile şıklık yakalamak isteyenler, İkea yatak örtüsü çeşitlerini tercih ederek amaçladıkları dekorasyona sahip oluyorlar. Tek kişilik ve çift kişilik sayısız yatak örtüsü çeşidi arasından, tercih edilen tüm kumaş türlerine göre alternatifler bularak, yatak odalarındaki son ayrıntıyı da tamamlamış olacaklar. Çizgili, kareli ve sade sayısız alternatif arasından her zevke hitap edecek yatak örtülerine İkea’dan kolayca ulaşabileceksiniz.

Yatak Örtüsü Seçimine Başlamadan Önce Yer Alan Detaylar

Yatak örtüsü modellerine seçimine geçmeden önce, birkaç dekoratif püf noktaları bilmenizde yarar vardır.

  • Kullanacağınız yatak örtüsünün boyunun, yatağınızın yanlarından sarkarak yatağı kapatmasına dikkat etmelisiniz.
  • Yatak örtüsü rengi seçerken, koyu renk mobilyalar için açık renk ve sade modellerden yana tercihlerde kullanınız. Aksi taktirde odanız oldukça basık ve dar gözükecektir. Açık renk mobilyalarda ise canlı renkler ve desenli modeller tercih etmeniz, mobilyaları tamamlayıcı olması bakımından daha uygun olacaktır.
  • Yatak örtünüzü yine başka bir detay olan perde ile aynı tonlarda seçerek iyi bir uyum yakalayabilirsiniz.
  • Yatak düzeltmek ile fazla zaman kaybetmek istemiyorsanız, pamuklu kumaşları tercih edebilirsiniz. Sizin için şıklık daha ön planda ve kaybettiğiniz zamanı önemsemiyorsanız, saten yatak örtüleri sizin için idealdir.

Odadaki Tüm Detayları Kullanın

Püf noktalarını belirledikten sonra geriye yatak örtüsü çeşitleri arasından odanız için en uygun olanını seçmek kalıyor. İkea’da her yatak boyuna özel boyutlarda sınırsız seçenek arasından, mobilyalarınıza en uygun renkleri seçmeniz tahmininizden daha kolay olacak. Bej ya da beyaz mobilyalar için sarı, açık mavi ve kırmızı gibi canlı renklerde seçim yapabileceğiniz gibi, yer kaplaması ve perdelerinizin koyu olması halinde koyu mavi, gri ve kahve tonlarında yatak örtüsü seçimleri uygun tercihler olacaktır. Spor tarzı yatak örtüleri için çizgili desenler, çizgili perdeler ile güzel bir uyum sağlayacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir