iki renkli mutfak dolabi modelleri 8
DekorOne.com > Ev Dekorasyon > Mutfak Dekorasyon >

İki Renkli Mutfak Dolabı Modelleri

Mutfak dolapları genel olarak 2 renk üzerine kurulmaktadır. Fakat bazı alternatif durumlarda renk sayısı da kişinin keyfine göre artmaktadır. Mutfak dekorasyonunda renk tercihi yaparken kesinlikle 2 renk üzerine gitmenizi öneririz. Mutfaklarda renk karmaşası kesinlikle genel kurallar gereğince kabul görmemektedir.

Aslında insan hayatında yazılı olmasa da belli başlı kurallar bulunmaktadır. Bu kurallar insanların zaman içerisinde hayatına yerleşmiş kurallardır diyebiliriz. Elbette bu kurallara aykırı gelerek tam zıttını yapan belirli bir kesimde bulunmaktadır. Mutfak dolabı renk tercihlerinde ise mobilya firmalarının büyük bir bölümünde tüm mobilyaların 2 renk üzerinde değiştiğini sizlerde görebilirsiniz. Özellikle bir açık renk ve bir koyu renk olmak üzere farklı mobilya çeşitleri bulunmaktadır. beyaz-kırmızı, beyaz-mor veya krem-kahve gibi bir açık bir koyu renk tonları tercih edilmektedir.

Renklerin İnsanlar ve Mobilyaların Üzerinde Etkisi

İnsanlar üzerinde renklerin etkisinden bir çok konumuzda siz değerli kullanıcılarımıza bahsetmiştik. Kısaca bu konumuzda üzerinden geçmeye çalışacağız. Renkler insanı psikolojik olarak pozitif veya negatif yönde etkilemektedir. Gündelik yaşantımıza hatta uzun soluklu etkilerde yaratmaktadır. Bu sebepten dolayı mobilyalarda tercih edilen renklere dikkat etmenizi öneririz.

Mutfak denince insanın aklına şüphesiz rengarenk sebzeler veya meyveler gelmektedir. Sonuçta mutfak yemeklerin piştiği, sebze ve meyvelerin bulunduğu yerdir. Durum böyle olunca mutfakta canlı renkler kesinlikle insanlara şık gelmektedir. Kırmızı, Mor, Eflatun veya Pembe gibi canlı ve ağır renk tonlarının yanına beyaz gibi açık renk katarak çok tatlı ve sıcak bir ortam oluşturabilirsiniz. Elbette bu saymış olduğumuz renklerden bir tanesini seçerek yanına krem, beyaz gibi açık tonlu renkler tercih etmelisiniz.

Mutfak Dolabı Renk Tercihleri

Mutfak dolabı renk tercihi için aslında konumuzun giriş bölümünde ufak tüyolar vermiştik siz değerli kullanıcılarımıza. Burada bu konuyu biraz daha detaylandırmak istiyorum. Ayva, Çilek veya Kivi denince akla ilk olarak gelen şey elbette saydıklarımızın meyve olmasıdır. Fakat bunun yanı sıra sırasıyla Sarı, Kırmızı ve Yeşil renk tonları aklımıza gelmektedir. Kısacası mutfakta yapılacak olan yemek veya yenen her şey doğadan alınan çok canlı renkleri tercih etmektedir. Bu sebepten ötürü kesinlikle bir açık renk ile doğadan gelen bu renklerden birini kombinleyerek mutfağınıza muhteşem bir hava katabilirsiniz. Canlı renkler kesinlikle mutfakta tercih etmenizi öneririz. Aşağıda sizlere bir kaç örnek sunacağız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir