kapilarda kullanılabilecek dekoratif urunler 3
DekorOne.com > Ev Dekorasyon >

Kapılarda Kullanılabilecek Dekoratif Ürünler

Evimizin kapısı, evimizdeki diğer bölgelere nazaran her gün görülen ve evimizle ilgili insanlara ip uçları veren bir yerdir. Bu nedenle evimizin kapısında kullanılabilecek dekoratif ürünlere bakmamızda yarar var. İster evimizin giriş kapısı olsun ister odaların kapıları olsun fark etmez. Oralarda kullanılacak ürünler, aksesuarlar son derece önemlidir. Mesela çalışma odanızın kapısı sizleri çalışmaya sevk etmeli, odaya girdiğinizde çalışacağım diye girmelisiniz. Bu gibi nedenlerden ötürü kapıların dekorasyonda ki önemleri oldukça fazladır.

İlk olarak kapı seçimleriniz oldukça önemlidir. Evin içerisindeki odaların kapıları ses yalıtımını sağlayan ahşaplardan yapılmalıdır, plastik ve cam kapılar maalesef ses yalıtımı sağlamazlar. Çocuk odası için kapınızın giriş tarafına çeşitli aksesuarlar yerleştirebilirsiniz. Kapı için  aksesuarı çeşitli ve çocuğunuzun sevdiği figürleri; çizgi dizi karakterleri olabilir, tatlı çocuklar için uygun figürler olabilir bunları kapınıza yapıştırabilirsiniz. Veya isimlik seçerek çeşitli modellerde olan isimlikleri asabilirsiniz. Aynı şekilde yetişkin odalarını çeşitli dizi veya film karakterleri ile donatabilirsiniz. Veya kapılara asılabilen aksesuarları, süsleri veya boncukları kapınızın rengine ve odanızın dekorasyonuna göre tercih edebilirsiniz. Birçok modeli olan bu aksesuarlı evinizin giriş kapısında da kullanabilirsiniz.

Hem Fazladan Yer Edinip Hem De Kapınızı Dekore Edin

Özellikle çocuk odaları sonsuz bir dağınıklığa sahiptir. Bunun nedeni oyuncaklar olabilir, etrafa saçılmış çeşitli objeler bulunmaktadır, atkılar, terlikle, defter kalemler gibi bu objelere asla yer bulunmaz. Ancak birazdan sizlere önereceğim bu çeşitli organizasyon ve dekorasyon fikirleri ile anında yapmak isteyeceksiniz. Öncelikle kapılarınızın arkasına askı asabilirsiniz. Bu askılara çanta gibi şeyleri asarak yerden tasarruf edip şık görüntü elde edebilirsiniz. Çanta yerine asılabilecek oyuncakları asabilirsiniz.

Mağazadan satın alınan kapı aksesuarları kullanışlı olmalıdır. Kapınızın arka kısmına bir sepet asabilir ve çeşitli ürünlerinizi orya koyabilirsiniz. Kapı arkası organizeri hem şık ve farklı bir hava katar hem de kitap gibi eşyalarınıza ayrı bir yer olacaktır. Veya kapınızın arkasına bir tablo asarak içerisini mutlu olduğunuz anılarınız ile doldurabilirsiniz. Kapı arkasını çocuklar için bir oyun alanına döndürebilir veya eğer mıknatıs gibi şeyler yapışıyor ise magnet kullanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir