Katlanir Mutfak Masasi 4
DekorOne.com > Ev Dekorasyon > Mutfak Dekorasyon >

Katlanır Mutfak Masası

Çoğumuz evimizi dekor ederken evimizin alanına bakmaksızın direkt olarak kendi zevklerimizi ön planda bulundurarak alışveriş yapıyoruz. Bu durum da küçük evlere alınmış büyük mobilyaları veya büyük ve geniş evlere alınan küçük mobilyaları ortaya çıkarıyor. Daha sonrasında ise evimizde ya adım atacak yer kalmıyor ya da oyuncak eşyalar almışız gibi bomboş bir görüntü oluşturuyor.

Mobilyalarımızı alırken düşünmemiz gereken ilk şey mobilyalarımızı koyacağımız alanın büyüklüğü olmalıdır. Bu, aynı zamanda yemek masası ve mutfak masasında da geçerlidir. Eğer masanın kurulacağı alan dar ise sizlere katlanabilen masalar öneriyoruz. Bu sayede istediğiniz zaman masayı kurup istediğiniz zaman kaldırabilirsiniz. Katlanabilen mutfak masaları sadece kurup kaldırmak için değil, birçok özelliği ile de sizlere alandan tasarruf yaptırabilir. Bu masaların küçüklü büyüklü birçok çeşit ve modeli bulunduğu için sadece mutfakta değil, çocuk odaları ve salon gibi yerlerde de kullanabilirsiniz. Sizler için bu yazımızda değişik tarz ve modeldeki katlanabilen masa tasarımlarını sıraladık.

Küçük Mutfaklara Modern Masalar!

Bazen mutfaklarımız dar olduğu için küçük ve sıradan masalar tercih etmek zorunda kalıyoruz. Ama zaman geçtikçe çıkan yeni tasarım ve modeller sayesinde birçok masa üretildi. Artık hem alandan tasarruf sağlıyor hem de şıklığımızdan ödün vermiyoruz.

  • Katlanıp kaldırılabilen masalar, bir diğer deyişle portatif masalar, neredeyse hepimizin aklına katlanabilen masalar dediğimizde gelen masa türleridir. Çok küçük ve masa koyacak ufak bir alan bile olmayan mutfaklar için birebirdir. Masanın ekstra şık olmasına da gerek yoktur. Bu sayede fiyat açısından ucuz birçok masa bulabilirsiniz. Etrafına da aynı şekilde katlanabilen sandalyelerden edinirseniz ortama otantik bir hava oluşturabilirsiniz.
  • Katlanıp küçültülen masalar, eğer mutfağınız küçük bir masa sığabilecek büyüklükte ama daha büyük masalara ihtiyaç duyuyorsanız endişelenmeyin. Bu masalar tam da sizlerin aradığı masalardır. İlk görüntüde küçük bir masa iken büyüyebilen katlamaları sayesinde masayı büyütüp istediğiniz boyuta getirebilirsiniz ve masa ile işiniz bittiğinde katlama yerlerinden katlayarak eski küçük haline döndürebilirsiniz.
  • Duvara monte katlanan masalar, bu masalar da küçük mutfakları olanların tercih ettiği, mutfağa oldukça modern görüntü kazandıran masalardır. Masayı kullanacağınızda masayı kaldırıp etrafında yerleştireceğiniz birkaç sandalye ile oldukça yeterli ve güzel bir masa elde edebilirsiniz. Masayı kullanmadığınız durumlarda ise masa sadece duvara yapışık duran bir masa halinde olacaktır.

 

Katlanabilen mutfak masalarını tercih ederken dikkat etmeniz gereken diğer şeyler de elbette ki

renkleri ve desenleridir.  Beyaz, siyah, kahverengi, gri… daha birçok rengi bulunan bu masaların mutfağınızdaki genel renklerle uyumlu olmasına dikkat etmelisiniz. Aynı şekilde mutfaktaki diğer mobilyalarınız rengarenk ve çok desenli ise masalarınızı alırken koyu renklerdense açık renkli ve sade olanlarından tercih etmeniz daha hoş bir görüntü oluşturacaktır. Desen ve renginin yanı sıra mutfak masalarında önemli olan bir diğer şey de mutfak masasının yapısıdır. Ahşap gibi masalar çok otantik ve şık duracaktır. Ama bu masaları alırken suya ve neme dayanıklı masalar almanızı öneriyoruz. Böylece masanın kabarması engellenmiş olur ve kullanım süresi artar. Cam gibi iz bırakan masaları alırken de sürekli silme durumunda olacağınızı unutmamalısınız. Eğer leke görünümüne ve parmak izi bırakmasına çok takılacak olursanız bu masaları, özellikle de koyu renkte olanlarını almanızı hiç önermiyoruz.

Yapılan Yorum Sayısı (1)
  1. Onur Özdemir dedi ki:

    bu masalara nasıl ulaşabiliriz, fiyat bilgisi alabiliriz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir