2018 kirmizi beyaz salon dekorasyonu 7
DekorOne.com > Ev Dekorasyon > Salon Dekorasyon >

Kırmızı Beyaz Salon Dekorasyonu 2018

Renkler dünyamızı vazgeçilmez kılan şeylerden birisidir. Dünyamız renkler sayesinde bu kadar güzeldir. Bizi rahatlatır, hayal alemine dalmamızda yardımcı olur, yaratıcılığımızı perçinler. Ve bu sayede renkleri istediğimiz her yerde kullanabiliriz. Makyajımızda, resimlerimiz de odalarımızda, arabamızda…  Salonlarımızda veya evimizin çeşitli yerlerinde kullandığımız renkler evimizi daha canlı, daha çekici getirebilir ancak doğru renkleri kullanmak çok önemlidir.

Renkleri yanlış seçtiğimiz taktirde renk uyumu olmaz ve bu çirkin görüntüye veya göz yorulmasına, karmaşıklığa neden olabilir. En uyumlu renkler kırmızı ve beyaz renklerdir. Özellikle şık durur ve göz yormaz. Kırmızı beyaz salon dekorasyonunda kırmızının ateşi ve kudretiyle beyazın masumluğu, temizliği birleşerek muhteşem bir uyuma imza atarlar. Son zamanlardaki bu uyum gözlerden kaçmayarak yeni bir akım olarak salonlarımızda ortaya çıkmıştır. Son yıllardaki salonlarda yerini alan kırmızı beyaz akımı her geçen günde daha fazla salona yayılmaktadır. Ancak kırmızı ve beyazın uyumunu doğru yerlerde yakalamak oldukça önemlidir zira uyumu yakalayamazsak sadece iki tane renk olmaktan öteye gidemez.

Salonlarımızda Kırmızı Beyazın Kullanımı

Peki, bu uyumu abartmadan sade ve şık olarak nasıl kullanabilir? Bu sorunun cevabını bulmak oldukça kolaydır. Çünkü kırmızı ve beyaz oldukça kolay bir şekilde dekore edilebilir. Salonunuzdaki bir koltuk kırmızı ve diğerleri beyaz olacak şekilde koltuk takımlarınızı seçebilir ve kırmızı koltuğun karşısındaki duvarı kırmızıya boyayabilirsiniz. Ayrıca sadece yastıklar kırmızı ve koltuklar bembeyaz şekilde de bir köşe takımı seçebilirsiniz. Dikkati tek bir yere çekerseniz dikkat dağıtıcılık azalır ve işlerinizi yaparken veya derslerini çalışırken odaklanma sorununuz ortadan kalkar. Tertipli ve düzenli olur.

Salonunuzu daha aydınlık göstermek için duvarların tamamını beyaz koltuklardan birkaç tanesini kırmızı seçebilirsiniz veya koltuklar kırmızı olduğu için yastıklarınızı beyaz seçerek kendinize yeni bir yaşam alanı getirebilirsiniz. Bu yeni yaşam alanı hem ferah ve iç açıcı hem de şık modern bir havaya sahip olabilir. Odalarına kapanan çocukların çıkmaları için büyük bir fırsat. Artık salondaki yemek masasında aile fertlerinin her bir bireyi yer almak için can atacak ve misafirlerinizin beğeni dolu bakışlarıyla övüneceksiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir