klasik salon dekorasyonu nasi yapilir 6
DekorOne.com > Ev Dekorasyon > Salon Dekorasyon >

Klasik Salon Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

Klasik salon dekorasyonu, en çok tercih edilen salon dekorasyonlarından bir tanesidir. Klasik bir tarz yakalamak için klasik desenlere sahip mobilyaların kullanılması yeterli olabilmektedir. Salonda yakalanan klasik tarz ile her daim beğeni ile oturulacak bir alana sahip olabilirsiniz. Pek çok mobilya markasının, klasik tarzda mobilya takımları bulunmaktadır. Bu ürünleri takım halinde almanız, dekorasyondaki uyum yakalama konusunda bir sorun yaşamamanızı sağlar. Parça parça alınacak mobilyaların seçiminde ise benzer desen ve motiflerdeki ürünlerin seçilmesine dikkat edilmelidir.

Klasik Salon Dekorasyonu İsteyenlere Öneriler

Toprak ve kahve tonlarının kullanımı, klasik dekorasyonun temelini oluşturur. Bu tonlar ile çeşitli canlı renkler de uyum içinde kullanılabilir ancak ağırlık kahve tonlarında olmalıdır. Bej renk, kahverengi ile çok güzel bir uyum sunmaktadır. Mor ve beyaz renkler de klasik bir tarz yakalamak için kullanılabilecek renkler arasındadır. Evin mobilyaları, duvarları, halıları ve çeşitli aksesuarlarında bu renkleri tercih ederek, hayalini kurduğunuz klasik atmosfere ulaşabilirsiniz.

Klasik tarz aslında 70 ve 80’li dönemlerin tarzı olarak düşünülebilir. O dönemden kalma eşyalarınız varsa, salonunuza yerleştirmek için bir yer düşünmeye başlayabilirsiniz. Mobilya seçimlerinden aksesuarlara kadar salonda kullanılan her parça o dönemi çağrıştırmalıdır. Koltuk ve kanepeler, geniş ve rahat olmalıdır. Koltuk başlarında ve kenarlarda, zengin motiflere yer verilebilir. Salon takımı nasıl yerleştirilir sorusu, salonunuzun şekline göre değişir. Yerleştirilen takımlar, salon içerisindeki hareketi sınırlamamalı ve pratik bir kullanım sunmalıdır. Mobilya yerleştirmelerinde, salonun daha dar görünmemesine dikkat edilmelidir. Aksi takdirde klasik bir tarz yakalanamayabilir. Klasik salonlar, geniş ve ferah salonlardır.

Mobilyalarda çeşitli motiflere sahip olan ürünler tercih edilmelidir. Sade ve düz bir tasarıma sahip olan sehpalar ya da masalar tercih edilmemelidir. Avize seçimlerinde şık ve gösterişli bir seçim yapılmalıdır. Klasik tarzda salon vitrini nasıl yerleştirilir diye merak edenler, vitrinin genişliğine ve boyutuna göre uygun bir yer seçebilirler. Vitrinin kapıya çok yakın olmamasına dikkat edilebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir