kucuk bahceler nasil dekore edilir 2
DekorOne.com > Bahçe Dekorasyon >

Küçük Bahçeler Nasıl Dekore Edilir?

Modern hayatın dayatması olarak çoğu insan bahçeli bir evden uzak yaşamaktadır. Küçük de olsa bahçeli bir eve sahip olma fırsatını yakalayanlar, sahip oldukları bahçelerinden en iyi şekilde faydalanmak ister. Bu durumda küçük bahçe dekorasyonu ihtiyacı doğmaktadır. İyi yapılmış bahçe dekorasyonu mekanda bulunanlara huzur ve deşarj olma hissi verecektir. Ayrıca sevdiklerinizle geçireceğiniz güzel vakitlere imkan verir. Bu nedenle bahçe dekorasyonu önemlidir.

Bahçe Dekorasyonun Temel Ögesi

Yeşil alanlar bahçe dekorasyonunda en önemli alanlardır. Bahçe dekorasyonunda yeşil alanların doğru kullanılması önemli hususlardandır. Doğru kullanılmış yeşil alan, tabloyu andıran bahçeler ortaya çıkmasına imkan verir. Ağaçların, çimen ve çiçekler arasında boy gösterdiği bir bahçe görenlere huzur veren bir ambiyans oluşturur. Ağaç tercihinizde hızlı gelişim gösteren ağaçları tercih etmek bahçenizi kısa sürede oluşturmanızı sağlar. Çimen ise yeşil görünümün asıl kaynağıdır. Alacağınız çim tohumlarıyla yeşilin kaynağını bahçenizde kolaylıkla elde edebilirsiniz. Çiçeklendirme bahçenize renk katar ve iyi bir bahçe dekorasyonunda yer verilmelidir. Sıcak ve soğuğa dayanıklı çiçekler seçmek faydalı olacaktır. Bahçe, aynı zamanda doğal ürünlerin de kaynağıdır. Kendi yetiştireceğiniz minik bir meyve sebze alanıyla mutfağınızda organik ürünlere yer verebilirsiniz.

Bahçe Dekorasyonu İçin Gerekli Aksesuarlar Nelerdir?

Bahçe dekorasyonu için yeşillik alanın yanında bahçe aksesuarları kullanılarak bahçe dekorasyonunu zenginleştirmek mümkündür. Bahçe aksesuarları bahçenin tarzını yansıtan yegane parçalardır. Kullanılan her bir aksesuar bahçeye ayrı bir ruh katarak diğer bahçelerden özgün bir hale getirir. Farklı konsept ve şekillerdeki aksesuarları edinmek internetin her yerde yaygınlaştığı günümüzde oldukça kolaydır. Aksesuarlar, çok çeşitli olabilmektedir. En yaygın kullanılanları edinmek istediğimizde karşımıza basit bir liste çıkar.

  • Hayvan figürleri
  • Bahçe şöminesi
  • Çeşitli renk ve büyüklükte taş ve kayalar
  • Egzotik ülkelerden esintiler taşıyan heykeller ve cüceler
  • Saksılar
  • Masa, sandalye, bank, minder, vb.

Bahçe dekorasyonunu kendim yapabilir miyim?

Birbirinden güzel aksesuarlarıyla ve yeşil örtüsüyle günlük yoğun temponun arasında biraz kendinize zaman ayırmak için oluşturacağınız size ait bahçeyle güzel zamanlar geçirebilirsiniz. Küçük bahçenizi tamamen kendiniz oluşturmanız mümkündür. Bahçenizi tamamen kendi emeklerinizle oluşturmak isterseniz satın almak yerine bahçe için dekoratif ürünler de yapabilirsiniz. Fidan olarak alabileceğiniz gibi yetişmiş olarak da bulabileceğiniz ağaçlarınızı dikmekle işe başlayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir