kucuk balkonlar icin dekoratif fikirleri 7
DekorOne.com > Dekorasyon Fikirleri >

Küçük Balkonlar İçin Dekoratif Fikirler

Yaşam alanlarının giderek küçüldüğü günümüzde eskiden olduğu gibi büyük balkonlara ne yazık ki pek rastlanmamakta ve özellikle büyük şehirlerde artan nüfusun da etkisiyle ev alanlarını daha büyük kullanabilmek için balkonların kapladığı alan giderek küçülmektedir. Fakat küçük de olsa güzel fikirlerle orayı bir yaşam alanı haline getirerek balkonda vakit geçirmek isteyenlere küçük balkonlar için dekoratif fikirler önerilerinde bulunacağımız yazıyı okuyarak siz de kendinize küçük de olsa kullanışlı bir nefes alma alanı yaratabilirsiniz.

Küçük Balkonlar Nasıl Dekore Edilebilir?

Özellikle yaz aylarında insanların ihtiyaç duyduğu açık alanlar küçük de olsa bazı çözüm önerileriyle yaşayan bir alan haline gelebilir. Büyük şehirlerde binalardan bunalarak yeşil alan ihtiyacı duyan insanlar öncelikle balkonlarını yeşillendirerek işe başlayabilirler. Balkon demirlerine asılan renkli saksılar kullanılarak balkon alanına hiçbir kayıp yaşatmayan bu eylem sayesinde balkonunuz gri renkten kurtularak sevdiğiniz çiçeklerle rengarenk bir havaya bürünmüş olur.

Balkon dekorasyonu için kullanılabilecek diğer eşyalar da masa ve sandalyelerdir. Küçük boyutlu katlanan masalar ve sandalyeler ya da duvara monte edilerek açılıp kapanabilen masalar küçük balkonların kurtarıcısı olmaktadır. Bunları kullanarak sizler de Pazar kahvaltılarını balkonunuzda yapabilir, küçük balkonunuzda keyifli bir alan yaratabilirsiniz. Küçük alanlarda kullanılması gereken alanlardan biri de duvarlardır. Balkon duvarını ihtiyacınıza göre raflar, duvar saksıları veya ışıklarla dekore ederek küçük balkonunuzu büyük bir bahçe havasına sokabilirsiniz. Eğer balkona koymak istediğiniz eşyalar sığmıyorsa bir profesyonelden destek alarak balkonunuz için özel mobilyalar yaptırabilirsiniz.

Küçük Balkonlarda Kullanılabilecek Aksesuarlar

Balkonlarının kullanım alanını sınırlamadan kullanılacak aksesuarlar balkona daha renkli bir hava vererek minyatür bir bahçe gibi durmasını sağlayacaktır. Bahçe mobilyası satan yerlerde bulunabilecek olan balkon dekorasyon ürünleri sayesinde hem oldukça kullanışlı hem de sempatik bir balkon dekore etmek mümkündür. Yeterince kullanılmayan büyük bir balkona göre, özenle yerleştirilmiş ve güzel dekore edilmiş küçük bir balkon çoğu kişiye daha sempatik gelmektedir. Siz de küçük bir çalışmayla minik balkonunuzda görenlerin hayran kalacağı büyük değişimler yaratabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir